ارسال شده در ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

 

ورزشگاه و استادیوم ۳۰ هزار نفری امام رضا (ع) شهر مشهد در مجموعه ورزشی آستان قدس رضوی یکی از زیباترین و مدرن ترین استادیوم های ایران در استان خراسان رضوی می باشد که در اسفند ماه ۱۳۹۵ افتتاح گردید. پوشش سایبان و سقف جایگاه تماشاگران زمین فوتبال از پارچه کششی استفاده شده است، آرشیتکت و طراح استادیوم امام رضا مسعود ضیایی است و بخش های محتلف آن توسط چندین شرکت خارجی طراحی و اجرا گردیده است.

سقف پارچه ای جایگاه تماشگران توسط شرکت آلمانی EFA با سازه رینگی کششی و کابل های مهار کننده طراحی و محاسبه شده و توسط شرکت فرانسوی freyssinet ساخته و اجرا شده است ، این سازه مساحتی بالغ بر ۳۳٫۰۰۰ متر مربع دارد و جنس پارچه بکار رفته در آن از نوع ETFE می باشد.

سازه فولادی سقف این استادیوم در داخل ایران و توسط شرکت آذران ساخته شده است. وزن سازه فولادی سقف کششی پارچه ای ورزشگاه امام رضا (ع) که بالغ بر ۱۶۵۰ متر مربع است در مجموع ۲۰۰ تن می باشد. به همین دلیل سازه پارچه ای در دسته سازه های سبک ساختمانی قرار می گیرند و با کاربری های گسترده ای در مجموعه های ورزشی همراه است.

نورپردازی سقف پارچه ای ورزشگاه امام رضا بگونه ای انجام شده است که در رنگ‌های مختلف باشد و جهت ارایه تصاویر زیبا و ایجاد جلوه‌های بصری و به منظور جلوگیری از ایجاد سایهدر زمین طراحی شده است ، این نورپردازی مدرن توسط ۳۶۰ پروژکتور ۲۰۰ واتی انجام گرفته است.

 

طراحی سه بعدی استادیوم امام رضا

طراحی سقف پارچه ای استادیوم امام رضا

طراحی سقف پارچه ای استادیوم امام رضا

اجرای سازه کششی سقف ورزشگاه امام رضا

اجرای سایبان ورزشگاه امام رضا

 

 

سقف پارچه ای جایگاه تماشگران

نورپردازی استادیوم امام رضا

سایبان استادیوم امام رضا (ع) مشهد
1 رای، میانگین 5 از 5
دسته :

اخبار و مقالات

برچسب ها

آخرين جستجوها

از مطالب مشابه این مطلب دیدن کنید.

ارسال دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، نرسیده به خیابان ولیعصر (عج) ، ساختمان دریای نور ، پلاک 3 ، طبقه چهارم ، واحد 11
021-88558165
آیا به راهنمایی نیاز دارید ؟
پشتیبانی آنلاین تلگرامپشتیبانی آنلاین واتس اپ