ارسال شده در 11 می 2016
washing tensile structure

کارگران در حال شستشوی پارچه سازه کششی

شستشوی سایبان پارچه ای و خواص ضد قارچ آن

سایبان های پارچه ای همانند سایر المان های مستقر در فضاهای باز در معرض گرد و خاک ، کثیفی پرندگان ، برگ درختان ، قارچ و … می باشند. کثیف شدن این سازه ها با توجه به مساحت آنها و اینکه یکی از وظایف آنها به عنوان آلاچیق و سایبان پارکینگ خودرو جلوگیری از کثیف و آلوده شدن منطقه تحت پوشش می باشد امری طبیعی است.

 

برای قابل شستشو شدن پارچه های کششی بر روی این پارچه ها از یک لایه تفلون یا فیبر پشمی استفاده می شود تا سطح آن راحت تر شسته بشود. این لایه به علت خاصیت هایی که دارد موجب می شود تا با بارش باران نیز سطح پارچه کششی به آسانی تمیز گردد. نوع خاصی از الیاف ها که به پارچه اضافه می شوند خاصیت آبگریزی به سطح پارچه می دهند که از ایجاد کثیفی و نیاز به شستشو جلوگیری می کنند از این پارچه ها بیشتر در محیط هایی استفاده می گردد که امکان شستشو به آسانی امکان پذیر نمی باشد همانند استادیوم های ورزشی و آمفی تئاتر های بزرگ .

در لایه های پارچه کششی از موادی استفاده می شود که خاصیت آنتی باکتریال دارند و از بوجود امدن قارچ و باکتری بر روی سطح آن جلوگیری می کند، لذا این پارچه ها تبدیل به گزینه ای مناسب برای پوشش استخر ها و سایبان آن می شود. سایبان های معمولی در باغها و ویلا ها که درخت و فضای سبز طبیعی بزرگی دارند همواره دچار قارچ زدگی می شوند ولی سایبان های چادری با توجه به خواصی که دارند امکان رویش قارچ و باکتری بر روی آنها وجود ندارد و همواره کیفیت و شکل خود را حفظ می کنند.

 

خاصیت کششی بودن این پارچه ها موجب می شود تا مقاومت زیادی نسبت به فشار داشته باشند، لذا شستشوی آلاچیق و پارکینگ هایی که با سازه چادری ساخته شده اند به آسانی با واتر جب و پمپ های پر فشار امکان پذیر می باشد.

قابلیت شستشو به سازه های چادری این امکان را می دهند تا تحت هر شرایطی زیبایی ظاهری خود را حفظ کرده و برخلاف سایبان ها و آلاچیق های معمولی با گذشت زمان دچار تغییر رنگ و کدر شدن نگردند.

دسته :

اخبار و مقالات

برچسب ها

آخرين جستجوها

از مطالب مشابه این مطلب دیدن کنید.

ارسال دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، واحد 403
021-88872413
آیا به راهنمایی نیاز دارید ؟
پشتیبانی آنلاین تلگرامپشتیبانی آنلاین واتس اپ