ارسال شده در ۱ آذر ۱۳۹۶

عملکرد سازه چادری در زلزله کرمانشاه

سازه پارچه ای یکی از انواع سازه های سبک هستند، این سازه ها طی زمان بسیار کوتاه و با هزینه کمی در مکان های مختلف با کاربری های متفاوتی طراحی و نصب می شوند. محاسبات مهندسی سازه بسیار پیچیده ای که توسط متخصصان به وسیله نرم افزارها انجام می گیرد تا این سازه های چادری سبک در برابر بادهای بسیار شدید، بارش باران ، وزن برف و مخصوصا زمین لرزه مقاومت لازم را داشته باشند.

گروه مهندسی ساینا سایه یکی از شرکت های متخصص در زمینه سازه های پارچه ای کششی است که پروژه های مختلفی را در نقاط مختلف کشور اجرا کرده است. یکی از پروژه های اجرا شده ما در استان زلزله زده کرمانشاه نصب شده است. این سازه یک پوشش چادری برای رستوران تراس کسری مال این شهر می باشد که در بهمن ۱۳۹۵ به بهره برداری رسید. این سقف چادری مساحت ۳۰۰ متر مربع را پوشش می دهد بر روی دو ستون به ارتفاع ۷ متر معادل یک ساختمان دو طبقه اجرا شده است. اگر چه زلزله ۷٫۲ ریشتری شامگاه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ استان کرمانشاه را به لزره در آورد و هزاران نفر مجروح و صدها نفر جان خود را در این حادثه از دست دادند. خسارات جبران ناپذیری را به هموطنان وارد کرد و تمام ایران را در شوک و اندوه قرار داد. باید خاطر نشان کرد که این سازه غشایی بدون هیچ آسیبی در این زلزله در مکان خود مستقر و پا بر جاست، که نشان دهنده محاسبات مهندسی پیچیده ای است که توسط متخصص انجام گرفته شده تا این سازه در برابر این زلزله روزهای اخیر کرمانشاه دوام آورد.

با استفاده از سقف پارچه ای ضمن کاهش وزن تمام شده ساختمان ، به علت یکپارچه بودن سقف خطرات ناشی از سقوط مصالح دیگر وجود نخواهد داشت و ایمنی ساکنین ساختمان ها در برابر زلزله افزایش خواهد یافت.

عملکرد سازه پارچه ای در زلزله کرمانشاه
1 رای، میانگین 5 از 5
دسته :

اخبار و مقالات

برچسب ها

آخرين جستجوها

از مطالب مشابه این مطلب دیدن کنید.

ارسال دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، نرسیده به خیابان ولیعصر (عج) ، ساختمان دریای نور ، پلاک 3 ، طبقه چهارم ، واحد 11
021-88558165
آیا به راهنمایی نیاز دارید ؟
پشتیبانی آنلاین تلگرامپشتیبانی آنلاین واتس اپ