سایبان چادری تکیه بلادیان- گچساران
سایبان چادری تکیه بلادیان- گچساران
سایبان چادری تکیه بلادیان- گچساران
سایبان چادری تکیه بلادیان- گچساران
سایبان چادری تکیه بلادیان- گچساران
سایبان چادری تکیه بلادیان- گچساران
سایبان چادری تکیه بلادیان- گچساران
سایبان چادری تکیه بلادیان- گچساران
سایبان چادری تکیه بلادیان- گچساران
سایبان چادری تکیه بلادیان- گچساران
سایبان چادری تکیه بلادیان- گچساران
سایبان چادری تکیه بلادیان- گچساران

سایبان چادری

امروزه در ایران استفاده از سازه چادری در هر نوع فضا با کاربردهای متفاوت طرفداران زیادتری پیدا کرده است به طوری از این سازه پارچه ای زیبا به عنوان سایبان چادری تکیه امام حسین در حسینه ها در شهرهای متختلف استفاده می شود.شرکت سازه چادری ساینا ارائه دهنده خدماتی در زمینه سازه های پارچه ای است. از جمله خدمات شرکت ساینا، طراحی، ساخت و نگهداری انواع سازه های کششی می باشد.

سایبان چادری تکیه

یکی از المان هایی که می توان برای زیباسازی شهرها و مکانهای تاریخی و قدیمی استفاده شود سایبان چادری است، چرا که سایبان پارچه ای با کمترین عملیات عمرانی بدون آسیب دیدن این مکان های با ارزش می تواند فضایی متفاوت و منحصر به فرد را برای بازدیدکنندگان ایجاد کند .شرکت سازه غشایی ساینا با همکاری با شرکت گوپله به طراحی و ساخت سایبان چادری تکیه امام حسین در قسمت قدیمی شهر گچساران پرداخت.

طراحی سازه چادری تکیه بلادیان

شهرداری شهر گچساران برای نوسازی و بهسازی مناطق قدیمی خود با کمک شرکت گوبله دست به تغییراتی در شهر زد. یکی از منطقه های قدیمی که دارای بافت قدیمی بود خیابان بلادیان در این شهر بود که در آن تکیه بزرگ و قدیمی برای برگذاری مراسم سینه زنی امام حسین در ایام محرم استفاده می شود در این خیابان وجود داشت. با توجه به آب و هوای این منطقه برای محافظت عزاداران امام حسین یک سقف با متریال غیر مناسب برای مسقف کردن محوطه استفاده شده بود که شرکت گوپله بر اساس نقشه معماری علاوه بر نوسازی ساختمان های اطراف آن تصمیم به تغییر متریال سقف کرد.

 ویژگی های طرح سایبان پارچه ای تکیه بلادیان

شرکت گوپله به عنوان پیمانکار اصلی پروژه نوسازی خیابان بلادیان گچساران تصمیم به استفاده از سایبان چادری برای تکیه شهر دوگنبدان در این محوطه باز گرفت. از این رو این پیمانکار بزرگ با مشاوره ای که با شرکت سازه غشایی ساینا داشت سایبان پارچه ای تکیه هیات باوی با این ویژگی ها طراحی شد :

  • استفاده از فرم خیمه دوبل که الهام گرفته شده از خیمه های امام حسین در صحرای کربلا
  • استفاده از ستون هایی با ارتفاع ۱۵ متر
  • برای ایجاد فضایی مدرن ستون ها به صورت کج و خرپایی طراحی شد
  • قرار دادن دو ستون در یک پی برای راحتی رانندگان که از خیابان بلادیان عبور می کنند.

سقف چادری تکیه بلادیان گچساران

با توجه به اهداف و تاکید شرکت گوپله برای هر چه زیباتر و متفاوت شدن محوطه و بالا بودن کیفیت سازه چادری تکیه امام حسین گچساران، مهندسین سازه شرکت ساینا محاسبات خود را با نرم افزارهای تخصصی شروع کردند. با توجه به آب و هوای متنوع استان کهگیلویه و بویراحمد که دارای جوی معتدل و خشگ و گاهی گمسیری خشک است و با توجه به تاکید کارفرما برای مانگاری و دوام بالای سازه، مهندسین سازه بعد از محاسبات دقیق بارها، پارچه کششی برای سازه های چادری حسینه بلادیان از بهترین برند پارچه کششی دنیا با برند سرج فراری فرانسه انتخاب گردید.

از ویژگی پارچه @serge Ferrari فرانسه انتخابی می توان به

  • پارچه پلی استر با روکش دو طرفه pvc و لایه اضافی محافظ pvdf
  • پارچه ای به رنگ سفید
  • پارچه کششی  ۹۰۰ گرمی
  • ضد اشعه UV
  • ضد اشتعال و حریق
  • عایق حرارتی گرما و سرما

اشاره کرد.

مشخصات فنی سازه های چادری

این پروژه برای پوشش فضای با کاربری حسینه برای عزاداری امام حسین در فضای باز خیابان بلادیان در یکی از مناطق قدیمی شهر دوگنبدان با مساحت ۲۵۰ متر مربع است توسط شرکت ساینا اجرا گردید. با توجه به فرم انتخابی از طرف کارفرما، به فرم خیمه دوبل، شرکت ساینا با همکاری شرکت گوپله که پیمانکار اصلی پروژه بود شروع به ساخت و نصب سازه های پارچه ای پرداخت.

طرح انتخابی از جانت کارفرما از یک فرم خیمه دوبل استفاده شد که بزرگترین دهانه سایبان چادری تکیه شهر دوگنبدان ۱۴ متر بوده است.در ساخت این سایبان پارچه ای موجود تمامی اتصالات بصورت پیچ و مهره ای ساخته شد تا سازه با کمترین فعالیت عمرانی در محل و با سرعت بالا نصب گردد.

مشخصات سازه های پارچه ای

این پروژه که به فرم  خیمه دوبل واقع در خیابان بلادیان شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد به متراژ ۲۵۰ متر مربع توسط شرکت سازه غشایی ساینا اجرا گردید.  اتصالات قطعات پارچه از روش جوش فرکانس بالا (High Frequency) یا به اختصار HF استفاده گردیده است.

مساحت : ۲۵۰ متر مربع

کاربری : سایبان چادری تکیه

محل پروژه : گچساران

جنس پارچه : PES-PVC-PVDF

وزن پارچه : ۹۰۰ گرم

نوع دوخت پارچه : جوش HF

زمان تحویل : بهمن ۱۳۹۷

تاریخ : بهمن 97
کارفرما : شرکت گوپله
محل : گچساران
مساحت : 250

از صفحات مشابه دیدن کنید.

ارسال ديدگاه

- لطفا دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، دیدگاه هایی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند تایید نمی شوند.
- دیدگاه هایی که حاوی کلمات توهین آمیز باشند تایید نخواهند شد.
- در صورتی که هرگونه پرسش یا ابهام در مورد مطلب در ذهن شما شکل گرفته آن را بیان کنید تا به آن پاسخ داده شود.
- ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد.
میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، واحد 403
021-88872413
آیا به راهنمایی نیاز دارید ؟
پشتیبانی آنلاین تلگرامپشتیبانی آنلاین واتس اپ