سقف پارچه ای کافه دیژون – شهرکتاب فرشته
سقف پارچه ای کافه دیژون – شهرکتاب فرشته
سقف پارچه ای کافه دیژون – شهرکتاب فرشته
سقف پارچه ای کافه دیژون – شهرکتاب فرشتهسقف پارچه ای کافه دیژون – شهرکتاب فرشتهسقف پارچه ای کافه دیژون – شهرکتاب فرشته

سقف پارچه ای کافی شاپ

شرکت سازه پارچه ای ساینا سایه ارائه دهنده خدمات مهندسی شامل طراحی، ساخت و نگهداری انواع سازه های پارچه ای کششی می باشد. در محوطه فضای باز شهرکتاب فرشته ، رستوران و کافه دیژون قرار گرفته است ، ساخت سقف چادری استفاده از قسمت حیاط شهر کتاب در هر فصل و امكان بهره مندی از این محیط را در فصول مختلف برای مشتریان کافه مهیا می‌کند. این سازه پارچه ای به مشتریان این امکان را می‌دهد تا ساعاتي از روز را تنهايي و يا با جمع دوستان خود در آن بنشينند، کتاب بخوانند و از آرامش فضا استفاده كنند.

طرح معماری سقف چادری کافه

ایجاد تعاملات فرهنگی و انسانی دوستانه و همچنین ایجاد فضایی برای آرامش فردی را می‌توان از ویژگی‌های کافه عنوان کرد ، برای هرچه زیباتر شدن فرمی شبیه آرک بصورت طاقی شکل با لیفه چهارطرفه برای آن توسط کارفرما انتخاب گردید. از مزیت های این طرح معماری  گنبدی بودن سقف آن و نصب لوستر و نور پردازی در میان آن و در کنار آن لیفه بودن این امکان را می دهد تا بتوان دور فضا را پوشاند و سیستم های گرمایشی سرمایشی در آن به خوبی بهره برد. یکی دیگر از دلایل انتخاب این طرح جهت اجرا توسط معماران شرکت ساینا سایه وجود درختان در کنار این سازه بود و سعی بر ان بود تا با ممانعت از قطع شاخه درختان طرحی متناسب با فضای سبز حیاط مجموعه شهر کتاب اجرایی گردد.

 

ویژگی های سقف پارچه ای کافه

 

این سازه به ابعاد ۷٫۵*۷٫۵ متر بر روی ۴ ستون کناری ساخته شده است ، از ویژگی های مهم سازه پارچه ای سبک بودن آن و امکان ساخت دهانه های طویل می باشد. پروفیل هایی که در لبه کار گذاشته شده اند جهت هوابند شدن فضای داخلی کاربرد دارند و تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و مه پاش به راحتی بر روی آن قرار می گیردو آب باران توسط قوطی که در لبه کار اجرا شده جمع آوری شده و از طریق ناودانی های به باغچه های اطراف منتقل می شود. پارچه کششی انتخابی برای این سایبان کافی شاپ از جنس پلی استر با روکش PVC و به رنگ سفید انتخاب گردید. به علت پیش ساخته بودن این سازه ، با کمترین فعالیت عمرانی در محل کارها انجام شد و نصب و رگلاژ پوشش پارچه ای این فضا در مدت یک روز انجام پذیرفت

مشخصات سایبان کافه دیژون

این پروژه یک  سقف پارچه ای با کاربری کافی شاپ و رستوران در حیاط شهرکتاب فرشته به متراژ ۵۶ متر مربع می باشد. در دوخت قطعات پارچه ای به یکدیگر از روش جوش فرکانس بالا ( High Frequency ) استفاده گردیده است.

 

 

مساحت : ۵۶ متر مربع

کاربری : سقف پارچه ای کافی شاپ

محل پروژه : شهرکتاب فرشته

سال : اردیبهشت ماه ۱۳۹۶

مشخصات سازه : فولاد با رنگ کوره ای

جنس پارچه : PES 700gr

نوع دوخت پارچه  : جوش فرکانس بالا HF

سقف پارچه ای کافه دیژون – شهرکتاب فرشته
1 رای، میانگین 5 از 5
تاریخ : اردیبهشت 96
کارفرما : کافه دیژون
محل : شهرکتاب فرشته
مساحت : 56 متر مربع

از صفحات مشابه دیدن کنید.

ارسال ديدگاه

- لطفا دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، دیدگاه هایی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند تایید نمی شوند.
- دیدگاه هایی که حاوی کلمات توهین آمیز باشند تایید نخواهند شد.
- در صورتی که هرگونه پرسش یا ابهام در مورد مطلب در ذهن شما شکل گرفته آن را بیان کنید تا به آن پاسخ داده شود.
- ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد.
یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، نرسیده به خیابان ولیعصر (عج) ، ساختمان دریای نور ، پلاک 3 ، طبقه چهارم ، واحد 11
021-88558165
آیا به راهنمایی نیاز دارید ؟
پشتیبانی آنلاین تلگرامپشتیبانی آنلاین واتس اپ