سازه چادری – پیتزا پارک بابلسر
سازه چادری – پیتزا پارک بابلسر
سازه چادری – پیتزا پارک بابلسر
سازه چادری – پیتزا پارک بابلسر
سازه چادری – پیتزا پارک بابلسر
سازه چادری – پیتزا پارک بابلسر
سازه چادری – پیتزا پارک بابلسر
سازه چادری – پیتزا پارک بابلسر
سازه چادری – پیتزا پارک بابلسر
سازه چادری – پیتزا پارک بابلسر
سازه چادری – پیتزا پارک بابلسر
سازه چادری – پیتزا پارک بابلسر

سقف چادری فست فود 

شرکت ساینا با برند ساینا سایه ارائه دهنده خدمات مهندسی شامل طراحی، ساخت و نگهداری انواع سازه های کششی می باشد. ساخت یک سایبان پارچه ای به فرم آرک برای پیتزا پارک در شهر بابلسر در روبروی پارک شورا یکی از مجموعه پروژه های اجرا شده با کاربری سایبان رستوران در استان مازندران می باشد. این سایبان ثابت پارچه ای فضای بیرونی نشستن مشتریان پیتزا پارک را پوشش می دهد.

طرح معماری سقف پارچه ای

این پروژه برای تامین سقف و سایبان برای فضای باز یک رستوران و فست فود در شهر ساحلی دریای مازندران در شمال کشور طراحی شده است. در طراحی آن از یک فرم آرک پیوسته انجام شده است و چهار قوس بر روی یک ستون وسط انجام شده است. بخش طراحی سعی کردند تا با توجه به قدیمی بودن ساختمان اصلی از فرم های پارچه ای مدرن تر پرهیز کرده و فرم ساده در توالی های منظم استفاده گردد.

با توجه به درخواست کارفرما برای امکان باز شدن سازه و جابجایی آن در صورت نیاز و نصب حداقل تعداد ستون برای این سقف چادری ، چهار ستون در وسط محوطه طراحی گردیدند و سازه بگونه ای طراحی شد تا تمامی اتصالات بصورت پیچ و مهره بوده و قابلیت جمع شدن را به راحتی داشته باشند. پیش ساخته بودن سازه پارچه ای باعث می شود تا در کمترین زمان ممکن و کمترین مزاحمت برای فعالیت های تجاری پیتزا پارک این سازه طراحی شده و غشای کششی پارچه ای روی آن در طول مدت زمان یک روز نصب گردید.

ویژگی های سازه و پارچه کششی

پارچه کششی PVDF با روکش دوطرفه PVC و لایه ضد اشغه فرابنفش Anti-UV به رنگ سفید انتخاب شد تا بیشترین مقاومت را در برابر تابش آفتاب و شرایط شرجی و مرطوب شمال کشور داشته باشد و فضای زیرین برای مشتریان در تابستان گرم و غیرقابل تحمل نشود. اهمیت زیبایی سازه پارچه ای فست فود موجب شد تا در این پروژه تمامی اتصالات با آب کروم لعاب داده شده تا علاوه بر زیبایی فوق العاده آن، مقاومت آن در برابر رطوبت بسیار زیاد کنار ساحل مازندران دو چندان شود.

 

سازه پارچه ای در دسته سازه های سبک قرار می گیرد به علت قرار گیری کل این سازه ۱۱۰ متر مربعی بر روی چهار ستون میانی، مهندسین محاسب را مجاب کرد تا  طرح سقف پارچه ای را بگونه ای انتخاب نمایند که سازه زیرین بتواند بارهای وارد شده را به راحتی تحمل نماید و در برابر نیرو های وارد شده به سازه مانند زلزله ، وزش باد شدید کنار ساحل، باران و وزن برف در صورت بارش، رویه چادر کششی بخوبی مقاومت کند و مشکل سازه ای بوجود نیاید. با توجه به اهمیت رضایت کارفرما و جلب اطمینان مشتری پروژه اجرا شده اعم از طراحی، مصالح و اجرا به صورت کامل توسط بخش فنی شرکت ساینا به مدت ۳ سال گارانتی شده است.

مشخصات سایبان

این پروژه یک سقف چادری رستوران و فست فود به فرم آرک سفارشی می باشد و مساحت ۱۱۰ متر مربع را تحت پوشش قرار می دهد. در دوخت پارچه کششی PVDF از روش جوش فرکانس بالا ( High Frequency ) استفاده گردیده است . تمامی اتصالات سازه بصورت پیچ و مهره می باشند.

 

 

مساحت : ۱۱۰ متر مربع
کاربری : سقف رستوران
محل پروژه : بابلسر
جنس پارچه : PVC – PVDF
وزن پارچه : ۹۰۰ گرم
نوع دوخت پارچه : جوش فرکانس بالا HF
مشخصات سازه : فولاد با رنگ الکترواستاتیک
زمان اجرا : دیماه ۱۳۹۵

تاریخ : دیماه 95
کارفرما : سازه هوشمند بابلسر
محل : پیتزا پارک بابلسر
مساحت : 110 متر مربع

از صفحات مشابه دیدن کنید.

ارسال ديدگاه

- لطفا دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، دیدگاه هایی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند تایید نمی شوند.
- دیدگاه هایی که حاوی کلمات توهین آمیز باشند تایید نخواهند شد.
- در صورتی که هرگونه پرسش یا ابهام در مورد مطلب در ذهن شما شکل گرفته آن را بیان کنید تا به آن پاسخ داده شود.
- ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد.
میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، واحد 403
021-88872413
آیا به راهنمایی نیاز دارید ؟
پشتیبانی آنلاین تلگرامپشتیبانی آنلاین واتس اپ