سایبان کافه شمرون – باغ موزه هنر ایرانی
سایبان کافه شمرون – باغ موزه هنر ایرانی
سایبان کافه شمرون – باغ موزه هنر ایرانی
سایبان کافه شمرون – باغ موزه هنر ایرانی
سایبان کافه شمرون – باغ موزه هنر ایرانی
سایبان کافه شمرون – باغ موزه هنر ایرانی
سایبان کافه شمرون – باغ موزه هنر ایرانی
سایبان کافه شمرون – باغ موزه هنر ایرانی
سایبان کافه شمرون – باغ موزه هنر ایرانی
سایبان کافه شمرون – باغ موزه هنر ایرانی

شرکت ساینا با برند ساینا سایه ارائه دهنده خدمات مهندسی شامل طراحی، ساخت و نگهداری انواع سازه های کششی می باشد. ساخت یک سایبان پارچه ای به فرم پارادایس برای کافه شمرون در مجموعه باغ موزه هنر ایرانی در محله باغ فردوس تهران یکی از مجموعه پروژه های اجرا شده با کاربری سایبان کافی شاپ می باشد. این سایبان ثابت پارچه ای جایگزین سایبان متحرک پارچه ای قبلی شد و با جمع آوری بخش متحرک سایبان ، سازه سایبان پارچه ای پارادایس بر روی اسکلت سایبان متحرک پارچه ای قرار گرفت.

 

طرح معماری سایبان پارچه ای 

این پروژه در باغ موزه هنر ایرانی واقع منطقه فرشته تهران اجرا گردید، با توجه به باغ بودن محل و وجود درختان ، سنتی بودن عمارت اصلی و فضای سبز در مجموعه ، طراحان تصمیم گرفتند که از فرم پارادایس که متناسب  و شبیه به کوشک فرنگی موجود در مجموعه هست استفاده گردد و از فرم های پیچیده و مدرن پرهیز شود. فرم پارادایس یکی از فرم های بسیار پرکاربرد برای سقف پارچه ای رستوران ، کافی شاپ و روف گاردن می باشند. فرم پارادایس بیشتر به صورت چهار ضلعی مربع استفاده می شود ولی در این پروژه به علت مستطیلی بودن فضا و نیاز به پوشش حداکثری فضای نشستن مشتریان کافی شاپ فرم شش گوشه نامنتظم انتخاب گردید. طراحی شکل کلی سازه پارچه ای باید بگونه ای انجام می شد که با کمترین فعالیت عمرانی در محل باغ موزه و اخلال در فعالیت های روزمره کافی شاپ سازه قبلی اصلاح و پارچه کششی بر روی آن نصب گردد.

ویژگی های سازه و پارچه کششی

پارچه کششی با روکش دوطرفه PVC ولایه ضد اشغه فرابنفش Anti-UV به رنگ سفید انتخاب شد تا بیشترین مقاومت را در برابر تابش آفتاب داشته باشد و فضای زیرین برای مشتریان گرم نشود. رنگ سفید آن به منظور هماهنگی بیشتر با فضای سنتی کافی شاپ و اجتناب از پارچه های رنگی انتخاب گردید. اهمیت زیبایی سازه پارچه ای کافی شاپ موجب شد تا در این پروژه تمامی اتصالات با آب کروم لعاب داده شده تا علاوه بر زیبایی فوق العاده آن، مقاومت آن در برابر رطوبت باغ و آبیاری گیاهان و درختان فضای سبز دو چندان شود.

به علت وجود یک سازه از قبل در محل اجرا مهندسین محاسب پارچه سازی شرکت ساینا با چندین بار تحلیل سازه کششی توانستند طرح پارچه کششی را بگونه ای انتخاب نمایند که سازه زیرین بتواند بارهای وارد شده را به راحتی منتقل نماید و در برابر نیرو های وارد شده به سازه مانند زلزله ، وزش باد ، باران و وزن برف روی چادر بخوبی مقاومت کند و مشکل سازه ای بوجود نیاید. برای عملکرد بهتر سازه و سبک سازی آن قطعات آهنی مازاد و غیر باربر سایبان متحرک قبلی از سازه جدا شدند تا ضمن حفظ زیبایی حالت کلی این سقف چادری ، وزن آن کاهش پیدا کند و بار های غیرضروری حذف کردند.  با توجه به اهمیت رضایت کارفرما و جلب اطمینان مشتری پروژه اجرا شده اعم از طراحی، مصالح و اجرا به صورت کامل توسط بخش فنی شرکت ساینا به مدت ۳ سال گارانتی شده است.

مشخصات سایبان

این پروژه یک سقف چادری کافی شاپ به فرم پاردایس ، مساحت ۹۰ متر مربع را تحت پوشش قرار می دهد. در دوخت پارچه کششی از روش جوش فرکانس بالا ( High Frequency ) استفاده گردیده است. و تمامی اتصالات سازه بصورت پیچ و مهره می باشند.

 

 

مساحت : ۹۰ متر مربع

کاربری : سایبان کافی شاپ

محل پروژه : باغ موزه هنر ایرانی

سال :  ۱۳۹۵

مشخصات سازه : فولاد با رنگ الکترواستاتیک

نوع جوش پارچه  : فرکانس بالا HF

به این مطلب امتیاز دهید.
تاریخ : آذر 95
کارفرما : کافه شمرون
محل : باغ موزه هنر ایرانی
مساحت : 90 متر مربع

از صفحات مشابه دیدن کنید.

ارسال ديدگاه

- لطفا دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، دیدگاه هایی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند تایید نمی شوند.
- دیدگاه هایی که حاوی کلمات توهین آمیز باشند تایید نخواهند شد.
- در صورتی که هرگونه پرسش یا ابهام در مورد مطلب در ذهن شما شکل گرفته آن را بیان کنید تا به آن پاسخ داده شود.
- ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد.
یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، نرسیده به خیابان ولیعصر (عج) ، ساختمان دریای نور ، پلاک 3 ، طبقه چهارم ، واحد 11
021-88558165
آیا به راهنمایی نیاز دارید ؟
پشتیبانی آنلاین تلگرامپشتیبانی آنلاین واتس اپ