ارسال شده در 16 می 2016

 

ETFE cover 2

پوشش محوطه فضای باز بین ساختمانهای مسکونی

پوشش ETFE چیست و چه کاربردی دارد ؟

اتیلن تترا فلورو اتیلن که به اختصار ETFE خوانده می شود ، مصالحی بسیار سبک است که برای ساخت سقف های با دهنه بسیار بزرگ ، نما سازی ، دیواره شفاف و سایبان ها استفاده می شود. این جنس جایگزین مناسبی برای شیشه می باشد و در مکانهایی که نیاز به نور و جلوگیری از اشعه UV داریم بسیار مناسب است.(مجتمع های تجاری و اداری ، رستوران ها و کافی شاپ ها) کاهش میزان آهن و فولاد مصرفی و کاهش هزینه ها موجب برتری آن نسبت به سقف های شیشه ای می شود. ETFE  بدون نیاز به سازه و فقط با کمک کابل می تواند به صورت تک لایه و تا ۵ لایه روی یکدیگر اجرا شوند.

 

با ایجاد یک پوشش رزین بر روی آن تبدیل به یک پارچه غشایی می شود و خواص آن را خواهد داشت. ETFE وزنی معادل ۱% شیشه های معمول را دارد و جزو مصالح ساختمانی بسیار سبک دسته بندی می گردد.

 

 

ETFE cover

پوشش محوطه فضای باز بین ساختمانهای مسکونی

روشنایی

در کنار سبکی خاصیت دیگری که ETFE دارد شفافیت بالای آن است. عبور حدود ۹۵% از نور خورشید موجب می گردد تا برای پوشش استادیوم های ورزشی که چمن آنها نیاز به نور خورشید برای رشد دارند انتخاب اول طراحان باشد. ETFE ها به علت خواص خود جاذب امواج فروسرخ خورشید هستند که مصرف انرژی را در ساختمانهای مسکونی کاهش می دهد. اگر نیاز به نور زیاد در ساختمان نباشد می توان یک لایه رنگی بر روی آن چاپ نمود و هرگونه طیف نوری که مد نظر معماران و طراحان است را می توان در زیر آن بوجود آورد.

 

ETFE ها برای پوشش استخر های فضای باز که نیاز به سایبان نداریم و صرفا جهت پوشش بکارگیری می شوند.

 

ETFE restaurant 2

پوشش ETFE برای رستوران

 

 

 

جاذب صدا 

به عات چگالی بسیار کم ETFE حجم زیادی از اصوات را جذب کرده و خاصیت اکوستیکی دارد. میزان جذب صدا بسته به اندازه محیط ، چگالی لایه ETFE ، طراحی و … دارد. این خاصیت ETFE را به گزینه مناسب برای آمفی تئاتر های روباز ، سالن های اجتماعات ، مراکز فرهنگی از قبیل سینما ، مراکز تجاری پرجمعیت ، ادارات و مراکز دولتی ، رستوران ها و کافی شاپ های مستقر در فضای باز می باشد و به غیر از سقف برای پنجره و دیوار نیز استفاده می گردند.

 

 

 

 

ETFE restaurant

پوشش ETFE برای رستوران

نگهداری

ETFE ها دوام بسیار بالایی در برابر نور UV خورشید دارند و تغییر رنگ نمی دهند و آلودگی هوا و صورت های دیگر آلودگی محیطی بر آن اثر گذار نخواهد بود.در تست های آزمایشگاهی با گذشت زمان هیچ گونه کاهش مقاومت کششی در آنها مشاهده نشده است و تغییر حالت به شکنندگی و یا تغییر رنگ نداشته اند. این تست های آزمایشگاهی عمر مفید یک سازه ETFE را ۵۰ سال محاسبه نموده اند.

ETFE یک ماده غیر قابل اشتعال می باشد و جزو مواد تبخیر پذیر دسته بندی می شود و در صورت آتش سوزی هیچ قطعه ای از آن سقوط نخواهد کرد که موجب گسترش آتش شود. این ماده بصورت ۱۰۰% قابل بازیافت بوده و به محیط زیست آسیبی نمی رساند.

 

 

 

دسته :

اخبار و مقالات

برچسب ها

آخرين جستجوها

از مطالب مشابه این مطلب دیدن کنید.

ارسال دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، واحد 403
021-88872413
آیا به راهنمایی نیاز دارید ؟
پشتیبانی آنلاین تلگرامپشتیبانی آنلاین واتس اپ