سقف چادری

چرا سقف چادری انتخاب می کنیم ؟

سقف چادری یک راه حل ارزان ، سریع و زیبا برای مسقف نمودن فضا می باشد.

۱- هزینه اجرای سقف های چادری نسبت به سایر مصالح بنایی کمتر می باشد.

۲- بصورت پیش ساخته هستند و سرعت نصب بالایی دارند.

۳- انعطاف پذیری چادر امکان اجرای طرح های زیبا را به معماران می دهد.

کاربرد سقف چادری

سقف چادری برای مسقف شدن فضاهای مختلف بکار می رود :

  • سقف چادری رستوران
  • سقف چادری استادیوم
  • سقف چادری روفگاردن
  • سقف چادری کافی شاپ

سقف چادری متحرک

سقف های چادری متحرک یکی از انواع سقف های چادری می باشند. در این سقف ها پوشش چادری بر روی ریل های الومنیومی حرکت می کند. این کار توسط یک موتور برقی انجام می شود.

چرا سقف چادری ساینا ؟

سقف چادری چیست ؟

سقف چادری به انواع سقف هایی اطلاق می شود که جهت پوشش از چادر استفاده شده است. سقف های چادری غالبا در دو نوع ثابت و متحرک می باشند. چادر های مورد استفاده در این سقف ها چند لایه بوده و برای کارهای عمرانی و معماری بکار می روند.

ویژگی های سقف چادری

جنس چادر دارای الیاف پلی استر پیش تنیده می باشد. این امر موجب می شود سقف چادری دارای مقاومت بالا در برابر بار برف باشد. سقف های چادر در هر متر مربع می توانند تا ۱۰۰ کیلوگرم بر مترمربع وزن را تحمل نمایند. یعنی یک انسان براحتی می تواند بر روی ان راه برود.

چادر مورد استفاده ضد اب بوده و اب باران را از خود عبور نمی دهد. چادر دارای روکشی از جنس PVC و مواد ضدحریق می باشد. این مواد چادر را ضد اشتعال و حریق می نماید. علاوه بر این موارد وجود لایه anti-uv بر روی سطح بالایی سقف چادری باعث افزایش عمر ان در زیر افتاب می شود.

مدلهای سقف چادری

بطور کلی سازه چادری دارای سه مدل می باشد. زین اسبی ، قوسی و خیمه. در تمامی مدلهای سقف چادری از یک طرح کلی و یا ترکیبی از دو فرم سازه چادری استفاده می شود.

طرحی زین اسبی یا کایت طرح مدرن تری می باشد و برای فضاهای باز بسیار مناسب می باشد. این طرح سایه دهی کمتری دارد و قابلیت اب بندی فضا را ندارد.

از طرح های قوسی و خیمه سقف چادری برای محیط هایی که نیاز به اب بند و هوا بند شدن دارند استفاده می شود. این دو مدل قابلیت قرارگیری بر روی یک فریم فولادی را دارند. این قابلیت امکان ایجاد دیواره برای انها را فراهم می نماید.

سقف چادری امکان انتقال اب از طریق اب راه و گاتر به بیرون سازه را دارد.

ساخت دهانه های بزرگ

اجرای دهانه های بزرگ با سازه چادری بسیار اسان می باشد. امکان مسقف نمودن وید های بزرگ بدون ستون مزاحم توسط سقف های چادری از مزایای مهم این سازه ها می باشد. سقف چادری بدون کمترین فعالیت عمران و در کمترین زمان ممکن نصب می شوند. که برتری قابل ملاحظه ای نسبت به سایر مصالح و سقف های متداول ساختمانی دارند.

استفاده دیگر سقف های متحرک در استادیوم ها و ورزشگاه ها می باشد . برای جایگاه تماشاچیان لازم هست که ستون در فضا نباشد. سقف چادری براحتی و با کنسول های بلند سایبان مورد نیاز جایگاه تماشاگران را تامین می نماید.

سقف چادری متحرک

سقف چادری متحرک یکی از انواع سقف چادری می باشد. این سقف ها با استفاده از یک موتور الکتریکی حرکت می کنند. قدرت حرکت پذیری سقف چادری این امکان را می دهد تا بتوانیم در هر زمان که نیاز هست از سقف چادری استفاده کنیم.

سقف چادری متحرک گزینه مناسبی برای تراس رستوران ها و کافی شاپ ها می باشد و در روفگاردن بسیار کاربرد پیدا کرده است.

اجرای اسان سقف چادری

شرکت ساینا با استفاده از قابلیت ساخت پیش مهندسی و سیستم پیچ و مهره در مونتاژ سقف های چادری توانسته است . تا نصب سقف های چادری را اسان نماید. این مزیت سقف چادری امکان ارسال و نصب اسان ان را در سراسر کشور بوجود اورده است.

به همین دلیل شرکت سازه چادری ساینا انواع مختلفی از سقف های چادری را در شهر های مختلف ایران طراحی ، نصب و اجرا کرده است. و تحویل کارفرماهای محترم می باشد.