tensile fabric sunshade restaurant
canopy restaurant fasham
restaurant tensile sunshade
sunshade restaurant fasham
tensile canopy for restaurant

 

 

شرکت ساینا با برند ساینا سایه ارائه دهنده خدمات مهندسی شامل طراحی، ساخت و نگهداری انواع سازه های کششی می باشد. پروژه احداث سقف برای رستوران دهکده آرام در مسیر جاده فشم با هدف تامین سایه در فضای باز بیرونی رستوران برای مشتریان انجام پذیرفت. این پروژه در حریم راه و جاده فشم زیبایی دو چندانی به رستوران در روز و با نورپردازی خیره کننده در شب تبدیل به شاخص در مسیر شده است.

طرح معماری سقف پارچه ای

این پروژه برای تامین سایه ، سقف و فضای سرپوشیده برای مراجعه کنندگان به رستوران نموده است. وجود یک فضای سرپوشیده در فضای باز بیرونی یک رستوران در جلب رضایت مراجعین و تامین آسایش و آرامش آنها بسیار موثر می باشد. در طراحی این سقف پارچه ای از فرم خیمه استفاده شده و ارتفاع آن به میزانی بلند در نظر گرفته شده که علاوه بر زیبایی در مسیر جاده به فشم دید و منظر خوبی برای مشتریان داشته باشد.

با توجه به محدودیت های اجرای پی در رستوران و سنگی بودن بستر کف رستوران در طراحی پی بصورت نواری و بر اساس محدودیت های محل انجام پذیرفت.

ویژگی های سازه و پارچه المان دکوراتیو پارچه ای

با توجه به اهمیت زیبایی سقف پارچه ای  از فرم خیمه استفاده گردید و با توجه به کاربرد دکوراتیو آن در این پروژه تمامی اتصالات با آب کروم لعاب داده شده تا علاوه بر زیبایی فوق العاده آن، مقاومت آن در برابر رطوبت و فضای بارانی شهرستان فشم دو چندان شود. با توجه به ویژگی های اقلیمی کناره رودخانه جاجرود و مسیر جاده اوشان – فشم از قبیل تابش شدید آفتاب در طول روز ، رطوبت بسیار زیاد ،  همچنین احتمال وزش شدید باد، محاسبات مهندسی از اهمیت بالایی برخوردار است، مصالح استفاده شده در این سازه چادری اعم از قطر و گوشته سازه فولادی استفاده شده و جنس و وزن پارچه های استفاده شده به دقت محاسبه شدند. پارچه مورد استفاده در این سازه  پارچه ای از نوع پارچه های پلی استر با روکش دو طرفه پی وی سی و ضد اشعه UV بوده است.  با توجه به اهمیت رضایت مشتری و جلب اطمینان کارفرما پروژه اجرا شده اعم از طراحی، مصالح و اجرا به صورت کامل توسط بخش فنی شرکت ساینا به مدت ۳ سال گارانتی شده است.

مشخصات پروژه

این پروژه یک عدد سقف پارچه ای می باشد که در مجموع ۳۵ متر مربع مساحت را تحت پوشش قرار می دهد. دراتصال قطعات سازه پارچه ای از روش جوش فرکانس بالا ( High Frequency ) و اتصالات پیچ و مهره استفاده گردیده است.

مساحت : ۳۵ متر مربع

کاربری : سقف پارچه ای

محل پروژه : فشم

سال :  ۱۳۹۵

مشخصات سازه : فولاد با لعاب کروم

نوع جوش : فرکانس بالا HF