ارسال شده در 28 آوریل 2018

سازه چادری

یکی از انواع سایبان پارکینگ که در طراحی معماری دنیا در فضاهای مختلف به کار می رود سازه چادری است.

سایبان پارکینگ لاکچری

سایبان پارکینگ لاکچری

با توجه به آشنایی بیشتر معماران داخلی ایران، استفاده از سایه بان های پارچه ای در فضاهای باز و محوطه سازی توسط معماران خبره داخلی در ویلاها، منازل شخصی حتی در ساختمان های تجاری و اداری به عنوان سایبان پارکینگ، المان های دکوراتیو، نمای ساختمان ها روز به روز افزایش یافته است.

سازه پارچه ای می تواند در فضای سبز باغ ها به عنوان آلاچیق، برای ساختمان های تجاری و اداری می تواند به عنوان ورودی ساختمان و سایبان خودرو. برای باغ تالار، تالار عروسی به عنوان یک آلاچیق بسیار زیبا در محوطه باز برای استفاده مهمان ها از فضای سبز خارجی تالار و باغ تالار و یا به عنوان المان دکوراتیو در دکوراسیون داخلی این مکان ها استفاده گردد. برای فضاهای بزرگ تر مانند فضاهای ورزشی به عنوان سایبان چادری جایگاه تماشاچیان استفاده شود.

سایبان پارچه ای دارای کاربری متنوع زیادی است. سازه چادری می تواند در تمام فضاهای داخلی و خارجی حتی در دکوراسیون منازل، ویلاها، باغ ها، تالارها و … استفاده شود تا زیبای دو چندانی را به محوطه و دکوراسیون داخلی مکان ها با استفاده از این سقف مدرن پارچه ای ایجاد کرد.

با افزایش تقاضا برای سازه های کششی در تهران و استان های ایران، سازه غشایی ساینا فعالیت خود را در سازه های ثابت و سازه متحرک گسترش داد. یکی از انواع این سازه پارچه ای، که حتی در منازل شخصی کاربرد بسیار دارد سایبان پارکینگ است. این سقف چادری می تواند در محوطه فضای باز ساختمان ها، برج ها و … برای سایبان چادری ماشین مورد استفاده قرار گیرد.

سقف چادری پارکینگ

سقف چادری پارکینگ خودرو

سایبان پارکینگ پیش ساخته : 

 

انواع سایبان پارکینگ خودرو

سایبان پارکینگ خودرو

سایبان پارکینگ خودرو

سایبان اتومبیل را می توان بر اساس پارکنیگ اداری و پارکینگ خانگی تقسیم بندی نمود. دسته دیگر پارکینگ ماشین می تواند بر اساس متریال های استفاده شده در این سایبان ها باشد. متریالی که برای سایبان پارکنیگ اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد باید به نحوی نور خورشید را انعکاس داده تا باعث خنک شدن زیر سایبان پارکینگ شود چرا که سایبان برای ماشین نصب می شود تا اتومبیل را از گرما ایجاد شده از نور خورشید محافظت کند.

یکی از بهترین متریال های مورد استفاده در سقف پارکنیگ، پارچه های کششی برای ایجاد پارکینگ چادری ماشین می باشد. در سایبان خودرو علاوه بر پارچه های کششی، از اتصالات فولادی برای نصب این سازه استفاده می شود . یکی از ویژگی های سازه چادری پارکنیگ  آنتی UV بودن پارچه های کششی مورد استفاده در این سقف های چادری است که گرما را انتقال نمی دهد و بر خلاف سایر مصالح سنتی ساختمانی سایه زیر این سقف پارکنیگ خنک خواهد بود.

دسته بندی پارکینگ چادری ماشین

پارکینگ چادری ماشین

سازه چادری با کاربری پارکینگ ماشین

سایبان پارکینگ چادری اتومبیل از نظر تعداد پارکینگ تامین شده به سه دسته تقسیم بندی می شوند:

 1. پارکینگ چادری که حداقل یک و حداکثر سه محل توقف ماشین دارد، پارکینگ پارچه ای کوچک می باشد.
 2. پارکینگ پارچه ای که حداقل ۴ و حداکثر ۲۵ سایبان خودرو دارد، پارکینگ پارچه ای متوسط می باشد.
 3. پوشش چادری که دارای بیش از ۲۵ محل توقف خودرو دارد، پارکینگ پارچه ای بزرگ می باشد.

 

مراحل ساخت سایبان چادری پارکینگ

در ساخت یا اجرای پارکینگ چادری ماشین در ابتدا به بررسی محل اجرا توسط متخصصان شرکت ساینا مورد بررسی قرار می گیرد تا ابعاد پارکنیگ پارچه ای مشخص شود. در مرحله بعد بر اساس ابعاد، به مشتری طراح هایی پیشنهاد می شود. طراح ها می تواند شامل طرح های پیش مهندسی شده گروه ساینا باشد یا بر اساس ابعاد گروه طراحی ساینا طرح منحصر به فردی را برای کارفرما طراحی شود.

سایبان پارکینگ

سایبان پارکینگ مرکز خرید

برای اجرای طرح سایبان پارکینگ در ابتدا باید فوندانسیون در محل مورد نظر اجرا شود. سپس اجرای سازه توسط گروه نصب ساینا انجام خواهد شد. باید توجه کرد که سازه بر اساس طرح انتخابی کارفرما در کارگاه اجرا، رنگ آمیزی شده و در محل نصب می شود، پس از نصب سازه، پوشش پارچه ای که توسط طراحان طراحی شده بر روی سازه نصب خواهد شد. در ساختمان های اداری، منازل شخصی و برج هایی که پارکینگ ندارد. با ساخت سایبان پارکینگ در محوطه ساختمان ها علاوه بر زیبایی که به محوطه می دهد باعث محافظت خودرو از نور آفتاب، بارش باران و برف نیز خواهد شد.

در طراحی سعی می شود تا سازه بطور کامل پیچ و مهره ای طراحی گردد و بصورت پیش ساخته در محل نصب گردد. پیش ساخته بودن سایبان پارچه ای پارکینگ این قابلیت را ایجاد می کند تا در صورت نیاز به راحتی بتوانید محل پارکینگ را در محوطه تغییر داد یا در یک مکان دیگر مجدد نصب نمود.

 

قیمت پارکینگ چادری

شرکت های سازه چادری برای بدست آوردن قیمت نهایی سقف چادری پارکینگ فاکتورهای مختلفی را در نظر می گیرند.

سایبان پارکینگ ویلا

سایبان خودرو محوطه ویلا

 

از جمله فاکتورهای موثر در قیمت دهی این سازه ها می توان به:

 •     فرم پوشش چادری پارکنیگ است . قیمت ثابت فرم ها به علت میزان مصرف پارچه در فرم ها متفاوت خواهد بود. از طرفی تقارن و تکراری بودن در طراحی مدل پارکینگ ماشین باعث کاهش چشمگیر قیمت خواهد شد. در طراحی فرم های سازه چادری باید به این نکته توجه کرد که سازه پارچه ای در برابر بارش برف و باران، وزش باد مقاومت لازم را داشته باشد، از این رو برای تامین این مقاومت از فرم آنتی کلاستیک استفاده می شود. فرم های آنتی کلاستیک را می توان به سه دسته خیمه، زین اسبی و آرک طبقه بندی می شود.
 •    جنس پارچه مورد استفاده در سقف پارکنیگ است. هر چه کیفیت و برند پارچه مصرفی برای ساخت سازه و پوشش سایبان بالاتر باشد بر روی قیمت سایبان خودرو موثر خواهد بود.
سایبان پارکنیگ خودرو

سایبان خودرو با سازه چادری

 • ابعاد پارکینگ پارچه ای بر روی قیمت این سازه موثر است. هرچه ابعاد بزرگتر پارچه مصرفی بیشتر و قیمت بالاتر می رود.
 • دوخت پارچه سایه بان خودرو یکی دیگر از فاکتورهای موثر در قیمت دهی این نوع پوشش چادری است. یکی از دوخت های با کیفیت در دوخت پارچه های کششی دوخت جوش فرکانس بالا یا Hf است. شرکت مهندسی ساینا با استفاده از این نوع دوخت به فروش پارکنیگ چادری در فرم های مختلف می پردازد.
 • جنس اتصالات، لعاب آنها ، نوع سازه و رنگ آمیزی سایبان پارکینگ از دیگر فاکتورها است.

 

 

مشخصات فنی سایبان پارکنیگ

نصب و اجرای سقف پارکینگ حیاط منازل مسکونی یا « سایبان پارکنیگ ویلا شخصی »  و … به علت کثرت ماشین و کافی نبودن پارکینگ های پیش بینی نشده در این مکان ها برای محافظت خودروها بسیار مهم است. سایبان پارکنیگ چادری دارای خصوصیات منحصر به فردی است که برخی از مزایای آن عبارتند از:

 • عدم محدودیت طرح و طراحی زیبا، منحصر به فرد، مناسب فضا برای پارکینگ ویلا، ساختمان اداری و تجاری و …
 • تنوع رنگ سازه کششی و پارچه های کششی به کار رفته در سایه بان چادری پارکنیگ خودرو
 • غیر قابل اشتعال بودن پارچه کششی به کار رفته در پوشش چادری پارکینگ ماشین
 • قابلیت شستشوی آسان پارچه و سازه کششی سایبان چادری پارکینگ
 • طول عمر بالای سقف چادری پارکینگ اتومبیل
 • مقاومت در برابر تغییرات دمایی و مناسب برای تمامی شرایط جوی
 • محافظت و مقاومت در برابر بارش برف و باران و حتی وزش بادهای شدید
سایبان پارکینگ

سایبان پارکینگ به فرم خیمه

دسته :

اخبار و مقالات

برچسب ها

آخرين جستجوها

از مطالب مشابه این مطلب دیدن کنید.

ارسال دیدگاه

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
حسین کریمی Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
حسین کریمی
Guest
حسین کریمی

من یک سایباان ۵متر مربع برای پارکینگم نیاز دارم

میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، واحد 403
021-88872413
آیا به راهنمایی نیاز دارید ؟
پشتیبانی آنلاین تلگرامپشتیبانی آنلاین واتس اپ