سایبان حیاط سازه ایست. که برای محافظت از فضای باز در برابر شرایط آب و هوایی مختلف مانند نور مستقیم خورشید، باران و برف طراحی شده است. این سایبان ها می توانند ثابت یا متحرک (قابل جمع شدن) باشند. و از متریال مقاوم مانند پارچه کایا و کششی یا فلز ساخته می شوند. سایبان ها نه تنها برای محافظت کاربرد دارند. بلکه به زیباتر شدن فضای بیرونی نیز کمک می کنند. و فضایی دلپذیر و کاربردی را در تمام فصول سال به ارمغان می آورند.

آلاچیق پارچه ای حیاط مشهد 

 

سایبان چیست؟

سایبان حیاط سازه ایست. که برای محافظت از فضای باز در برابر شرایط آب و هوایی مختلف. مانند نور مستقیم خورشید، باران و برف طراحی شده است. این سایبان ها می توانند. ثابت یا متحرک(قابل جمع شدن) باشند. و از متریال مقاوم مانند پارچه کایا و کششی یا فلز ساخته می شوند. سایبان ها نه تنها برای محافظت کاربرد دارند. بلکه به زیباتر شدن فضای بیرونی نیز کمک می کنند. و فضایی دلپذیر و کاربردی را در تمام فصول سال به ارمغان می آورند.

چرا سایبان حیاط پرطرفدار است؟

وجود سایبان امکان استفاده بهینه از حیاط و فضاهای باز را فراهم می کند. علاوه بر آن این سازه فضای باز را در تمام فصول سال و شرایط آب و هوایی مختلف کاربردی کرده. و می تواند علاوه بر محافظت از شما، از خودرو و وسایل شما نیز محافظت کند. علاوه بر این در ادامه به برخی موارد مورد اهمیت در سایبان های حیاط می پردازیم.

محافظت در برابر عوامل طبیعی

سایبان ها با توجه به نوع متریال سازه می توانند در برابر عوامل مختلف محیطی مانند اشعه ماورا بنفش خورشید، باد، بار برف و باران مقاومت داشته و علاوه بر  انسان ها، از خودرو و چیدمان فضای حیاط نیز محافظت کند

افزایش ارزش ملک و زیبایی بصری

وجود سایبان در حیاط ملک شما علاوه بر کاربردی بودن باعث ارزش گذاری روی ملک شده و علاوه بر زیبایی بصری، در هنگام خرید یا فروش روی افزایش قیمت ملک موثر بوده و در رقابت املاک پیشتاز می باشد

استفاده بهینه از حیاط

این سازه ها به استفاده بهینه از حیاط شما در هر شرایط آب و هوایی کمک می کند. و علاوه بر ایجاد سایه، پوششی برای حفظ حریم خصوصی، ایجاد فضای نشیمن یا پارکینگ مسقف برای خودرو شما می باشد

انواع سایبان

سایبان ها به دلیل محبوبیت در طراحی فضایی و کاربردی بودن، تنوع گسترده ای در متریال و طراحی داشته. که کاربران می توانند برای انتخاب بهترین گزینه از کارشناسان بخش فروش و طراحی ساینا کمک گرفته. و با توجه به نیاز پروژه، طراحی حیاط و سبک معماری آن بهترین گزینه را برای سازگاری و دوام بیشتر انتخاب کنند. سایبان حیاط به طور کلی به دو دسته سایبان ثابت و سایبان متحرک تقسیم می شود. سایبان متحرک با وجود امکان باز و جمع شدن امکانات بیشتر و پیشرفته تری را در اختیار کاربران قرار می دهد. همچنین سایبان متحرک در ارزش گذاری ملک نسبت یه سایبان های ثابت پیشتاز است. در ادامه به بررسی برخی از انواع سایبان های ثابت و متحرک مورد استقاده درحیاط اشاره می کنیم.

سایبان فرم آرک

سایبان های حیاط آرک شکل (قوسی) به دلیل زیبایی و طراحی خاص خود محبوبیت خاصی در میان کاربران دارند. و به دلیل مقاومت بالا در برابر شرایط آب و هوایی نامساعد گزینه ای ایده آل برای پوشش پارکینگ ها و فضای نسمین در حیاط های مسکونی، تجاری و اداری می باشند. این سازه ها کاملا قابل شستشو بوده و از مواد مقاوم مانند فولاد، آلومینیوم و پارچه های کششی استفاده شده. و با دوخت با فرکانس بالا دوام و عمر بالای سایبان را تضمین می کند.

سایبان خیمه ای

انتخاب سایبان خیمه ای برای حیاط ها متداول است. چرا که امکان طراحی آن در ابعاد متفاوت وجود داشته. و به دلیل سبک بودن اجرای آن در مقیاس های بزرگ تر بلامانع بوده. و طراحی آن با توجه به سایت و فضای حیاط قابل شخصی سازی و مدل سازی است. این سازه ها نسبت به سایبان های چتری در برابر بادها شدید مقاومت بیشتری داشته. و از این جهت می تواند. در فضاهای مختلف استفاده شود. همچنین نصب این سازه ها بسیار ساده و آسان بوده. و به ابزار و زمان زیادی احتیاج ندارد.

سایبان چتری

سایبان های چتری به شکل چتری بزرگ است. استفاده از این سازه ها علاوه بر حیاط خانه و باغ ها، در فضای باز مراکز تجاری، رستوران ها و کافه ها کاربرد دارند. سایبان های چتری توانایی جابجایی داشته. و برای حیاط هایی استفاده می شوند. که کاربر تمایل به جابجایی فضای نشیمن یا پارکینگ را دارد. همچنین این نوع سایبان ها به دلیل قابلیت جابجایی و اتصالات محدود در برابر باد های شدید مقاومت کمتری داشته. و انتخاب این سازه ها برای فضاهایی با شرایط آب و هوایی خاص باید بیشتر مورد بررسی محاسباتی قرار گیرند.

سایبان به فرم پاگودا

حیاط هایی با معماری شرقی می توانند. سایبانی با طراحی معماری آسیایی داشته باشند. پاگودا نمونه ای از معماری کشور های آسیای شرقی مانند چین، کره و ژاپن بوده. و به ئلیل طراحی چند سطحی در تخلیه آب باران و بار برف بهتر عمل می کنند. این سایبان ها به دلیل استفاده از متریال با کیفیت و داشتن طراحی پیچیده تر، نیاز به هزینه بیشتتری داشته و بهترین گزینه برای زیبایی سازی حیاط منازل  مسکونی، مراکز تجاری و پاساژ ها و رستوران ها هستند.  نصب این سازه ها به مهارت و دقت بیشتری احتیاج داشته. و به دلیل چند وجهی بودن آن، هنگام نصب زمان بیشتری صرف می شود. 

اجرای سایبان برقی استخر ویلا

سایبان متحرک پارچه ای

سایبان متحرک پارچه ای یکی از مدرن ترین سایبان های مورد استفاده در حیاط ها و فضاهای باز گوناگون است. این سازه ها معروف ترین و کاربردی ترین نوع سایبان های متحرک در حیاط ها بوده. که به دلیل ویژگی های متعدد مورد استقبال کاربران واقع شده. باز و بسته شدن این سایبان ها موتورایز بوده. و با ریموت کنترل از راه دور انجام می شود. خرید سایبان متحرک برقی به هزینه اولیه نسبتا بالایی احتیاج داشته. اما بدلیل دوام بالا و کیفیت خوب متریال وارداتی برند های محبوب، ارزش خرید بالایی داشته. و به داشتن حیاطی مدرن و ایده آل کمک می کنند.

سایبان بازویی

سایبان بازویی نوعی از سایبان جمع شونده است. که در دو حالت دستی و موتورایز( برقی) موجود بوده. و می تواند در زمان های مختلف با توجه به نیاز کاربر باز یا جمع شده. و مورد استفاده قرار گیرد. برای انتخاب این سازه ها باید به نوع حیاط و مکان نصب آن توجه داشت. چرا که این نوع سایبان ها به اتصال مستحکم به دیواره یا روی زمین احتیاج داشته. و برای هر فضایی قابل اجرا نمی باشند. پوشش این این سایبان ها از پارچه های مقاوم در برابر اشعه، آب و بار برف و باران است. که این خود مقاومت و طول عمر سازه را بالا برده. و استفاده از آن را برای سال ها تضمین می کند.

پروژه سقف متحرک پارکینگ در سیریک

سایبان متحرک آلومینیومی

سایبان متحرک آلومینیومی گزینه ای مناسب برای پوشش انواع حیاط ها بوده. و به دلیل موتورایز (برقی) بودن آن کنترل فضای حیاط و باز و بسته شدن سایبان به صورت اتوماتیک و توسط ریموت کنترل انجام می شود. آلومینیوم به دلیل مقاومت بالا در برابر زنگ‌زدگی، خوردگی و شرایط جوی نامساعد. یکی از بهترین مواد برای ساخت سقف‌های متحرک است. که به دوام بالای سازه کمک می کند. و  همچنین نیاز کمتری به مراقبت، نگهداری و تعمیر دوره ای دارد. این سازه با توجه به حجم بالای متریال آلومینیوم به هزینه اولیه نسبتا بالایی احتیاج داشته. و همچنین برای نصب آن، باید از متخصصین نصب سازه های آلومینیومی استفاده کرد.

کاربرد سایبان در حیاط اماکن مختلف

سایبان حیاط در اماکن مختلف کاربرد های فرائانی دارد. که بسته به نوع و مکان استفاده می تواند. مزایای متعددی را فراهم کند. جنس و طرح سایبان با توجه به نیاز فضا، اقلیم منطقه و معماری حیاط انتخاب، طراحی، تولید و اجرا می شود. به گونه ای که سازه بیشترین دوام و کارایی را بهمراه داشته باشد. در ادامه به بررسی کاربردهای سایبان حیاط در اماکن مختلف می پزردازیم.

سایبان حیاط منازل مسکونی

استفاده از سایبان در حیاط منازل مسکونی علاوه بر ایجاد فضای نشیمن. می تواند از چیدمان حیاط شما در برابر نور مضر آفتاب، باران، برف و گرد و غبار محافظت کند. همچنین به دلیل قابلیت نورپزدازی سایبان ها، کاربران می توانند. در تاریکی شب با ایجاد فضای نشیمنی دنج و دلپذیر از حیاط خانه لذت برده. و استفاده بهینه را داشته باشند. این سازه علاوه بر کاربردی بودن، به داشتن محیطی زیباتر کمک کرده. و جذابیت بصری حیاط خانه را افزایش می دهد.

سایبان حیاط رستوران ها و کافه ها 

رستوران ها و کافه ها با استفاده از سایبان در حیاط خود. علاوه بر استفاده بهینه حیاط در تمام شرایط جوی و فصول سال. می توانند فضای پذیرایی خود را گسترش داده. و پذیرای تعداد مشتریان بیشتری باشند. این سازه علاوه بر محافظت از چیدمان فضای باز کافه و رستوران، به جذابیت بصری حیاط پرداخته. و باعث تجربه ای دلپذیر برای مشتریان هنگام استفاده از کافه یا رستوران می شود.

سایبان حیاط اماکن تجاری

سایبان ها در حیاط و محوطه اماکن تجاری علاوه بر ایجاد فضای استراحت برای مشتریان، جذابیت بصری این اماکن را افزایش داده. و به جذب مشتری کمک می کنند. همچنین با نصب این سازه ها فضای نشیمن فودکورت این مراکز تامین شده. و به داشتن محیطی جذاب کمک می کنند. در بعضی اماکن تجاری از سایبان در حیاط مجموعه برای ایجاد فضای نمایشگاهی نیز استفاده می شود.

سایبان حیاط مدارس و مهدکودک ها 

سایبان حیاط مدارس و مهدکودک ها از اهمیت خاصی برخوردار هستند. زیرا که ایجاد فضایی امن برای بازی کودکان و محافظت از آنها در برابر اشعه مضر نور خورشید، باران، برف و گرد و غبار. یکی از اصلی ترین ارکان اجرایی این اماکن بوده. و باید به آن توجه شود. استفاده از این سازه ها در مدارس و مهدکودک ها امکان استفاده دائمی از حیاط را در هر شرایط اب و هوایی فراهم می کند.

سایبان محوطه پارک ها و فضاهای عمومی

استفاده از سایبان در پارک ها و محوطه فضاهای عمومی بسیار حائز اهمیت است. چرا که سایبان ها فضایی امن برای نشیمن و استراحت بازدید کنندگان فراهم کرده. و به جذب آنها به این اماکن کمک میکنند. همچنین این سازه ها می توانند. به ایجاد فضایی امن برای برگزاری رویدادهای مختلف و نمایشگاه در فضاهای عمومی و پارک ها کمک شایانی کنند. و علاوه بر این امکان استفاده از این فضاها در شرایط جوی مختلف را فراهم می کنند.

سایبان محوطه اماکن ورزشی

سایبان ها در اماکن ورزشی و استادیوم ها به محافظت از تماشاگران در شرایط جوی مختلف مانند تابش مستقیم نور خورشید و بارش برف و باران کمک کرده. و برای آنها محیطی امن ایجاد میکند. همچنین این سازه ها می توانند فضایی امن و محافظت شده برای تمرین ورزشکاران در فضای باز را ایجاد کرده. که این ویژگی به استفاده بهینه ورزشکاران از این اماکن کمک بی بدیلی می کند.

سایبان هتل ها و اقامتگاه ها 

سایبان حیاط هتل ها و اقامتگاه ها فضای نشیمن و استراحتی امن در برابر عوامل محیطی مختلف برای مهمانان فراهم کرده. و به آنها اجازه ی استفاده از فضای باز در تمام طول سفر را می دهد. همچنین سایبان ها می توانند در این اماکن برای ایجاد فضایی امن در کنار استخر ها یا محافظت از باربیکو بار مجموعه استفاده شوند

سایبان پارکینگ ها 

سایبان ماشین علاوه بر حفاظت خودرو ها در برابر شرایط مختلف جوی مانند نور مسقتیم خورشید، برف و باران، به افزایش عمر مفید خودرو کمک کرده. و راحتی و ایمنی را برای کاربران فراهم می آورد. همچنین استفاده از سایبان ها به محافظت از خودرو در برابر سقوط اجسام و اشیاء کمک شایانی می کند.

عوامل موثر بر قیمت سایبان

سایبان حیاط به دلیل محبوبیت و کارایی بالا. در طرح ها و رنگ های گوناگون با متریال مختلف قابل سفارش است. کاربران می توانند. با توجه به نیاز، انتظارات و معماری فضا متریال و طرح ایده آل را انتخاب و خریداری کنند. قیمت سایبان با توجه به متریال انتخابی، طول سازه و نوع آنبرآورد می شود. شرکت ساینا با خرید متریال وارداتی با کیفیت به صورت عمده، و دپو آن در حجم بالا. بهترین خدمات را با بالاترین کیفیت در اختیار مشتریان می گذارد.

مزایای سایبان حیاط

سایبان حیاط مزایای بسیار زیادی داشته. که به بهبود کیفیت زندگی و بهره‌وری از فضا کمک می کند. با نصب یک سایبان مناسب، می‌توان از فضای خارجی به بهترین نحو استفاده کرد. و آن را به مکانی دلپذیر و کارآمد برای گذراندن وقت تبدیل کرد. سایبان‌ها می‌توانند به طور قابل توجهی راحتی و لذت از فضای باز را افزایش دهند. و محیطی مناسب برای استراحت، تفریح، و فعالیت‌های مختلف ایجاد کنند. در ادامه به دیگر مزایای سایبان حیاط در اماکن مختلف می پردازیم.

 منازل مسکونی

 • محافظت در برابر تابش آفتاب
 • کاهش حرارت داخلی ساختمان
 • ایجاد فضای نشیمن خارجی 
 • محافظت از  مبلمان خارجی
 • زیبایی فضای حیاط 
 • افزایش ارزش ملک

کافه ها و رستوران ها 

 • افزایش ظرفیت نشیمن
 • محافظت در برابر عوامل جوی
 • ایجاد فضای دلپذیر و راحت 
 • افزایش جذابیت بصری
 • کاهش هزینه های انرژی
 • تنظیم دمای محیط
 • ایجاد محیط مناسب برای رویدادها
 • افزایش رضایت مشتریان

باغ ها و ویلاها

 • محافظت در برابر آفتاب و باران
 • افزایش فضای نشیمن
 • افزایش ارزش ملک
 • محافظت از مبلمان و وسایل خارجی
 • بهبود زیبایی و طراحی فضا
 • خصوصی سازی فضا
 • کاهش هزینه های انرژی
 • امکان برگزاری رویدادها
 • افزایش راحتی و لذت از فضای باز

پارکینگ ماشین

 • محافظت در برابر عوامل جوی
 • کاهش حرارت داخلی خودرو
 • محافظت از رنگ و روکش خودرو
 • کاهش نیاز به شستشوی مکرر
 • ایجاد فضای منظم تر
 • افزایش امنیت
 • افزایش ارزش ملک
 • بهبود ظاهر محوطه
 • راحتی بیشتر برای کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *