قیمت آلاچیق چادری

در این مطلب در مورد قیمت سازه های چادری به تفکیک توضیحاتی خدمتتان ارایه می شود. زیرا کسب و کارها با توجه به بودجه و هزینه های خود از طراحان دکوراسیون داخلی و معماران محوطه کمک می گیرند تا علاوه بر هر چه زیباتر کردن فضای خود را بتوانند گسترش دهند. یکی از موارد سازه چادری است، که با توجه به فاکتورهای متفاوت، قیمت آلاچیق چادری نسبت دیگر سایبان ها متفاوت خواهد بود.

پوشش وید مجتمع تجاری جنت آباد

چگونگی محاسبه قیمت سازه چادری

یکی از عواملی که در این روزهای ایران بر روی تصمیم کارفرمایان موثر است قیمت تمام شده محصول خریداری شده است. قیمت سازه های چادری نسبت به سایبان های دیگر مقرون به صرفه خواهد بود زیرا با تنوعی که این سایبان چادری دارد، معماران و طراحان می توانند با توجه به فضای افراد طراحی های خلاقانه و منحصر به فردی را برای محوطه کارفرمایان ایجاد نماید. از جمله فاکتورهایی که می توانند بر روی قیمت سازه چادری موثر باشد کیفیت متریال های مورد استفاده در سازه چادری است.

تاثیر کیفیت متریال بر روی قیمت الاچیق چادری

کیفیت متریال های مورد استفاده در این سایبان چادری که به عنوان آلاچیق، پارکینگ و …. است بر روی قیمت آلاچیق چادری ، قیمت سایبان پارکینگ و … اثر خواهد گذاشت، زیرا هر چه مواد اولیه مورد استفاده در ساخت سایبان چادری با کیفیت تر باشد قیمت سایبان پارچه ای بالاتر می رود. شرکت سازه چادری ساینا در مشاوره رایگانی که در زمینه قیمت سازه های چادری به کارفرمایان می دهد طرح ها و متریال های متفاوتی را به افراد پیشنهاد می دهد که در نهایت کارفرمایان یکی از این متریال ها را بنا به بودجه مدنظر خود می توانند انتخاب نمایند.


آلاچیق لاکچری چادری ورودی

قیمت سازه چادری

در تعیین قیمت سازه پارچه ای فاکتور های مختلفی اثرگذار هستند. بطور کلی در بحث هزینه های ساخت می توان سازه چادری را به دو دسته تقسیم بندی نمود :

۱- سازه های چادری از پیش طراحی شده (استاندارد)

۲- سازه های کششی سفارشی

عوامل اثر گذار در تعیین هزینه و قیمت تمام شده ساخت هر دو دسته مشابهت هایی با هم دارند ولی میزان تاثیر این فاکتورها در قیمت تمام شده متفاوت می باشد. بطور کلی می توان گفت که سازه های پیش طراحی شده ارزان تر می باشند.

هزینه سایبان پیش طراحی شده

این سازه های پیش مهندسی با فرم مشخص دارای ابعاد استاندارد و کاربری های مشخص شده می باشند. فرم های کایت ، اینورس ، پارادایس ، سان شید ، هگزا ، تترا با ابعاد ۳*۳ الی ۶*۶ با کاربری سایبان و آلاچیق و همچنین فرم های آرک و دیپر با ۴*۵ الی ۵*۱۵ بصورت تعریف شده می باشند.

قیمت آلاچیق چادری بر اساس مجموع مساحت پارچه مصرفی و سازه فولادی بکار برده شده در سازه تعیین می گردند. و قیمت اعلامی به مشتری بر اساس واحد سازه سفارشی می باشد و قیمت متری محاسبه نمی گردد.

تفاوت فرم های استاندارد

المان دکواتیو مرکز آموزشی موفقیت آمریکا
المان دکواتیو مرکز آموزشی موفقیت آمریکا

قیمت ثابت فرم ها با یکدیگر نیز تفاوت دارند ، فرم های مانند خیمه نسبت به فرم آرک میزان پارچه بیشتری برای یک ابعاد ثابت مصرف می کنند و هزینه دوخت و … نیز بالطبع افزایش پیدا خواهد کرد. لذا مثلا برای یک ابعاد ۵*۵ انتخاب فرم ارک بجای سانشید می تواند هزینه های تامین سایه شما را کاهش بدهد.

جنس پارچه کششی مصرفی 

هرچه کیفیت پارچه مصرفی برای ساخت پارچه کششی و پوشش سایبان مصرفی از برند معروف تر ، مقاومت کششی بالاتر ، گرم پارچه بیشتر استفاده شود. هزینه تمام شده سازه بالاتر خواهد رفت. لزوما استفاده از پارچه های کششی با مقاومت بسیار بالا برای اینگونه سازه ها که ابعاد محدودی دارند. و تحت نیروهای خاص سازه ای قرار نمی گیرند. لزوما به معنای بهتر شدن کیفیت سازه نمی باشد. پارچه های با قدرت تحمل کشش بسیار بالا معمولا برای سایبان چادری سفارشی که از نظر ابعاد بسیار بزرگ تر از سازه های پیش طراحی شده هستند. مورد استفاده قرار می گیرند.

انتخاب رنگ هایی بغیر از رنگ سفید برای پوشش سازه پارچه ای می تواند. به علت کم بودن موجودی در بازار و عمومیت نداشتن می تواند. هزینه های بیشتری را به مشتری تحمیل نماید.

جنس پروفیل های سازه

پروفیل مورد استفاده در سازه کششی ST37 و با روکش رنگ الکترواستاتیک یا اپوکسی می باشد. در صورت درخواست برای نوع دیگر از رنگ و یا سازه سبک آلومینیومی هزینه های بیشتری به پایه قیمت استاندارد اضافه می شود. ارتفاع سرگیر استاندارد ۲۴۰ سانتیمتر در نظر گرفته می شود. تغییر و افزایش در ارتفاع استاندارد منجر به افزایش پروفیل مصرفی و سنگین تر شدن سازه می شود. که نیازمند بازنگری در طراحی و قیمت های اعلام شده می باشد.

اتصالات CNC پلاسما شده و از فولاد ST52 برای ساخت آنها استفاده می گردد. ضعف در اتصالات و کاهش کیفیت ساخت می تواند سازه را ضعیف سازد و قیمت تمام شده را کاهش دهد. روکش های رنگ و یا لعاب آب کروم که بر روی اتصالات داده می شود در کیفیت نهایی کار موثر است و یکی از فاکتور های اثر گذار در قیمت تمام شده اتصالات سازه کششی می باشند.

تعداد سازه استاندارد
تیپ سازی آلاچیق های شهری
تیپ سازی آلاچیق های شهری

بین سفارش یک عدد سازه استاندارد با سفارش چندین سازه با فرم استاندارد در قیمت تمام شده واحد کارها تفاوت خواهد بود. سفارش بصورت تیپ چند سازه پارچه ای باعث می شود. تا میزان پرتی در رول پارچه کششی کاهش پیدا کند. و هزینه های سربار ثابت که برای یک سازه می باشد. بر روی چندین سازه تقسیم می شود و موجب کاهش هزینه ها می شود و قیمت تمام شده پروژه کاهش می یابد.

دوخت پارچه 

بطور کل دو نوع دوخت پارچه کششی وجود دارد که قبلا به تفصیل توضیح داده شده است. دوخت دستی یا اصطلاحا لستر هم از کیفیت و هم از نظر قیمت بسیار پایین تر از دوخت جوش فرکانس بالا یا HF می باشد. تغییر در نوع دوخت پارچه کششی از دستگاه به دستی علاوه بر کاهش هزینه های تمام شده پوشش پارچه کششی ، زمان کار را کاهش می دهد و موجبات ضعف پارچه کششی در برابر نیروی باد و برف را موجب می گردد.

قیمت سازه چادری سفارشی

طراحی مهندسی سازه پارچه ای
طراحی مهندسی سازه پارچه ای

قیمت آلاچیق چادری سفارشی بر اساس متراژ واحد سایه بر روی زمین می باشد. به عبارتی دیگر متراژ فضای پوشش داده شده توسط سایبان به عنوان متراژ واحد کار در نظر گرفته می شود. در سازه های کششی تمامی پارامترهای مربوط به هزینه به یکدیگر وابسته می باشند.

در سازه های پیش ساخته پروسه فرایند طراحی یکبار انجام می شود. و می تواند چندین بار پروژه را بصورت تیپ ساخت ولی در مورد سازه سفارشی با توجه به ابعاد فضای شما تمامی محاسبات از ابتدا صورت می گیرد. و علاوه بر نیاز  به صرف زمان توسط تیم طراحی و مهندسی هزینه طراحی نیز به پروژه اضافه خواهد شد.

بخشی از هزینه های بالاسری نیز به فرم های سفارشی اضافه خواهد شد. مانند : پلات ، طراحی استفاده از اتصالات سفارشی ، تهیه مجدد نقشه های پلات دوخت پارچه ، نحوه نمایش اتصالات سازه ای و … .

فرم پارچه کششی 

فرم آرک نسبت به فرم خیمه در ابعاد مشخص مقدار پارچه مصرفی کمتری خواهد داشت ، فرم خیمه نسبت به فرمهای سفارشی که ممکن است چند لایه پارچه در یک فضا بر روی یکدیگر بیایند نیز میزان پارچه کمتری مصرف خواهد کرد.

جنس پارچه کششی 

هر چه ابعاد پروژه بزرگتر شود و یا به سمت فرم های خاص برویم. نیاز است تا از پارچه کششی با مقاومت کششی بالاتر و گرم بیشتر استفاده گردد. هر چه پارچه کششی کیفیت بالاتری داشته باشد. و گرم بیشتری باشد. قیمت آن بالاتر خواهد بود. به عنوان مثال پارچه کششی فراری فرانسه و ورسیداگ آلمان بالاترین قیمت را دارا می باشند. پارچه های مهلر آلمان و هانووا کره به عنوان پارچه های کششی با قیمت مناسب تر در نظر گرفته می شوند. استفاده از پارچه های ارزان و بی کیفیت چینی به هیچ عنوان به مشتری ها توصیه نمی گردند.

ابعاد سازه 
نمونه محاسبات کامپیوتری پروژه سازه کششی
نمونه محاسبات کامپیوتری پروژه سازه کششی

انتظاری که بیشتر مشتریان دارند این است. که با بزرگتر شدن ابعاد سازه کششی مد نظرشان قیمت واحد سازه های چادری کاهش یابد. این انتظار و خواسته تا حدودی منطقی می باشد. تا مقدار مشخصی با بزرگتر شدن ابعاد سازه و ثابت ماندن جنس پارچه قیمت واحد کاهش می یابد. ولی با بزرگتر شدن سازه لازم می شود. تا جهت تامین مقاومت در برابر نیروهای وارده جنس پارچه تغییر کند. استفاده از پارچه متفاوت موجب بوجود آمدن نقطه جهش در قیمت می شود. و از آن نقطه با بزرگتر شدن سازه دوباره شاهد کاهش در قیمت مبنای واحد خواهیم بود.

ارتفاع سازه 

برخی مشتریان با کاربری های تجاری جهت بهتر دیده شدن سازه خود نیاز به ارتفاع های بلند تری از سازه پارچه ای کششی دارند. بلند تر شدن ارتفاع سازه تا مقدار معینی بر اساس محاسبات سازه ای امکان پذیر خواهد بود. این افزایش ارتفاع موجب افزایش در میزان پارچه مصرفی ، افزایش نیروهای وارده بر سازه بخصوص نیروی باد و نیاز به سازه قوی تر و بالطبع پارچه مقاوم تر خواهد بود.

بارهای وارده 

یکی از فاکتورهای مهم در طراحی سازه پارچه ای تعیین نیروهای وارده به سازه خواهد بود ، مطمئنا بار برفی که در شهر تبریز بر روی یک سازه پارچه ای وارد می شود با بار برف در شهر یزد از نظر نیرو متفاوت خواهند شد و طراحی های پروفیل های سازه و جنس پارچه فرق خواهد داشت. به همین شکل میزان نیروی باد وارده بر یک سایبان روفگاردن بر روی طبقه بیستم یک برج در تهران با سایبان داخلی باغ یک ویلا در شمال کشور بسیار متفاوت خواهد بود.

این تغییرات در میزان بار وارده که بیشتر وابسته به موقعیت جغرافیایی منطقه و محل ساخت سازه می باشد. بر روی قیمت اعلامی از سوی شرکت ها بسیار اثر گذار خواهد بود.

دوخت پارچه
جوش HF پارامتر موثر بر قیمت سازه های چادری
جوش HF پارچه کششی

نوع دوخت پارچه برای سازه های سفارشی بزرگ بسیار با اهمیت می باشد. این سازه ها معمولا در برابر وزش شدید باد قرار دارند. و تنش های خاصی ناشی از بار برف نیز بر آنها وارد می شود. بزرگ بودن این سازه ها به معنی داشتن طول دوخت های بلند در کل پوشش پارچه ای می باشد. در صورت استفاده از دوخت دستی یا لستر قیمت سازه های چادری سفارشی کمتر خواهد شد. و بالطبع سازه ضعیف تر !

2 دیدگاه برای “قیمت آلاچیق چادری و سایبان چگونه تعیین می شود؟

  • emami گفته:

   سلام
   جهت استعلام قیمت الاچیق های چادری لطفا با ما تماس بگیرید.
   کارشناس های بخش فروش ما پاسخگوی سوالات شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *