سایبان محوطه فضای سبز اداری – پونک
سایبان محوطه فضای سبز اداری – پونک
سایبان محوطه فضای سبز اداری – پونک
سایبان محوطه فضای سبز اداری – پونک
سایبان محوطه فضای سبز اداری – پونک
سایبان محوطه فضای سبز اداری – پونک
سایبان محوطه فضای سبز اداری – پونک
سایبان محوطه فضای سبز اداری – پونک

شرکت ساینا با برند ساینا سایه ارائه دهنده خدمات مهندسی شامل طراحی، ساخت و نگهداری انواع سازه کششی می باشد. پروژه احداث سایبان برای محوطه فضای سبز اداری شرکت حفاری شمال یکی از پروژه های بسیار زیبا با استفاده از فرم ساده آرک برای تامین سایه برای محل استراحت کارمندان در برای ساعات غیر اداری در فضای باز ساختمان اداری می باشد.

طرح معماری سایبان چادری

این پروژه برای تامین سایبان برای فضای استراحت و سیگار کشیدن کارمندان در ساعات غیر اداری طراحی و اجرا گردیده است. به علت اجرای محوطه از قبل و محدودیت های موجود در فضا فرم ساده آرک با دو ستون کوتاه از جلو انتخاب گردید تا در فضای باز اداری طراحی شده سازه اضافی وجود نداشته باشدو بخشی از بار سازه بر روی دیوار پشتی بیفتد. با هدف مراقبت از فضای زیرین در برابر بارش باران علاوه بر تابش آفتاب ، اندازه سایبان پارچه ای از اطراف بزرگتر از خود فضا در نظر گرفته شد تا در برابر بارش مایل باران نیز کارمندان خیس نشوند.

فرم آرک با توجه به سادگی و تامین بیشترین میزان سایه نسبت به پارچه مصرفی یکی از فرمهای بسیار پرکاربرد و با صرفه اقتصادی بالایی می باشد. این سایبان پارچه ای می تواند فضایی برای استراخت کارمندان در ساعات غیر اداری به دور از تابش اشعه های مضر خورشید فراهم می نماید.

 

ویژگی های سازه سایبان پارچه ای

به علت عدم امکان اجرای فونداسیون در محل و لزوم ساخت سازه بر روی محوطه و سنگ کاری های موجود در فضای سبز ، سعی بر این شد تا با کمترین تخریب و استفاده از المان های سازه ای موجود در محوطه استفاده شود ، بدین منظور با طراحی دو پایه ستون کوتاه در جلوی سازه و طراحی یک تیر باربر در پشت سازه کششی و انتقال بار از طریق آنها بر روی دیوار پشتی و تبدیل آن به یک دیوار باربر اقدام گردید.

با توجه به محدودیت های ذکر شده فرم آرک با توجه به وزن کمتر نسبت به سایر فرم های سازه پارچه ای گزینه مناسب تری می باشد.  با هدف تامین سایه برای کارمندان و نیز کاهش دمای محوطه فضای باز استراحت کارکنان ، رنگ پارچه کششی سفید انتخاب گردید تا بیشترین کاهش دما را در زیر سایبان پارچه ای داشته باشیم.

مشخصات پروژه

این پروژه  یک عدد سایبان پارچه ای یک پارچه با فرم آرک می باشد که در مجموع ۲۰ متر مربع مساحت را تحت پوشش قرار می دهد. دراتصال قطعات سازه پارچه ای از روش جوش فرکانس بالا ( High Frequency ) استفاده گردیده است.

 

 

مساحت : ۲۰ متر مربع

کاربری :سایبان فضای سبز

محل پروژه : پونک

سال :  ۱۳۹۵

مشخصات سازه : فولاد با لعاب کروم

نوع جوش : فرکانس بالا HF

تاریخ : مهر 1395
کارفرما : شرکت حفاری شمال
محل : پونک
مساحت : 20 متر مربع

از صفحات مشابه دیدن کنید.

ارسال ديدگاه

- لطفا دیدگاه خود را به زبان فارسی بنویسید، دیدگاه هایی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند تایید نمی شوند.
- دیدگاه هایی که حاوی کلمات توهین آمیز باشند تایید نخواهند شد.
- در صورتی که هرگونه پرسش یا ابهام در مورد مطلب در ذهن شما شکل گرفته آن را بیان کنید تا به آن پاسخ داده شود.
- ایمیل شما در سایت نمایش داده نخواهد شد.
میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، واحد 403
021-88872413
آیا به راهنمایی نیاز دارید ؟
پشتیبانی آنلاین تلگرامپشتیبانی آنلاین واتس اپ