پروژه سازه چادری یاس ۳

پروژه کنتراست مال که به عنوان مجتمع تجاری اداری یاس ۳ نیز شناخته می شود در ضلع شمالی دریاچه چیتگر قرار گرفته است. کارفرمای این پروژه شرکت آرین سازه و به مساحت ۱۲۰۰ متر مربع می باشد.

سازه پارچه ای بازار روز امام رضا

سازه پارچه ای بازار روز امام رضا (ع) بابل به مساحت ۷۰۰ متر مربع در کمتر از دو ماه طراحی ، ساخته شد که در کشور یک رکورد می باشد.

بازار روز بابل

سازه پارچه ای اجرای شده برای بازار روز بابل شامل دو سازه به فرم خیمه دوقله یکی از بزرگترین پروژه های سازه کششی در استان مازندران می باشد.

فودکورت یوشیتا قم

با استفاده از سقف چادری براحتی می توان یک فضای باز را به زیربنای کافه و رستوران اضافه نمود. سقف چادری بصورت پیش ساخته هستند و براحتی می توان بدون کمترین فعالیت عمرانی فضای جدید را اضافه نمود.

سقف متحرک پارچه ای تراس منزل مسکونی در شهر میاندوآب استان آذربایجان شرقی به متراژ ۱۰۰ متر مربع با دو موتور برقی مجزا

سایبان متحرک استخر ویلا

پوشاندن سطح استخر از این جهت اهمیت دارد که از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری می کند. چرا که مانع از آفتاب سوختگی و عوارض ناشی از آن می شود. همچنین پوشاندن سطح استخر باعث محافظت از سطح آب در برابر باران و برف و گرد و غبار می شود.

تایم لپس نصب در کربلا

تایم لپس از مراحل نصب تعداد ۱۸ عدد سایبان پارچه ای به فرم اینورس ( خیمه وارونه ) به مساحت ۴۵۰ متر مربع در جامع امام محمد بن الجواد در نزدیکی شهر مقدس کربلا ( عراق ) شهریورماه ۱۳۹۸

سایبان پارچه ای اجرا شده در روفگاردن کارگزاری مهرآفرین در خیابان وزرا تهران – این سازه پارچه ای به فرم خیمه دوقله با ستون مایل ( کج ) در ابعاد ۵*۱۰ متر توسط شرکت سازه چادری ساینا طراحی و اجرا شده است.

آلاچیق چادری ویلا میگون

در محوطه سازی این ویلا یک آلاچیق دایره ای شکل با آتشدان در میانه آن طراحی شده بود برای پوشش سقف آن سازه پارچه ای به فرم خیمه انتخاب گردید و به جهت نداشتن ستون مزاحم از مدلهای سانشید با ستون کناری انتخاب گردید.

سایبان های تراس شرکت مزمز

اجرای تعداد ۴ عدد سایبان پارچه ای به فرم تترا C-14 به ابعاد هرکدام ۲۵ متر مربع جهت تراس ساختمان اداری شرکت مزمز در خیابان جردن تهران . این سایبان های چادری از سری محصولات پیش مهندسی سازه چادری ساینا انتخاب شده است و در مدت زمان۳ هفته اجرا و نصب شده است.

طراحی و اجرای آلاچیق چادری ویلا به فرم خیمه ستون کنار ، طرح کلی سازه پارچه ای خیمه شش گوش می باشد. این آلاچیق توسط سازه چادری ساینا در منطقه ملارد نصب شده است.

CFD شبیه سازی تونل باد

یکی از سوالات معماران و مهندسین ناآشنا با سازه چادری این است. که آیا این سازه­ ها قابلیت تحمل بار باد و برف را دارد؟ پاسخ به این پرسش قطعا مثبت است. ما سازه­ های چادری در مناطق پرباد و برف مانند با استفاده از روش  CFD (تونل باد) اجرا کرده ­ایم.که در طول سال­ها عملکرد مناسبی از خود داشته­ اند.

نصب سایبان ورزشگاه پرند

ورزشگاه شهدای هسته ای پرند با طرح معماری دایره ای شکل خود دارای سه قسمت مجزا برای قرار گیری تماشاچیان و یک جایگاه VIP با ساختمان دو طبقه در ضلع جنوب آن می باشد. این پروژه با هدف تامین سایبان برای جایگاه تماشاچیان در سه ضلع استادیوم توسط شهرداری شهر جدید پرند تعریف گردید. این سایبان با مهلت زمانی کمتر از یکماه و برای افتتاح در هفته دولت سال ۹۹ شروع به ساخت گردید.

مساحت مورد نیاز به ابعاد تقریبی ۱۰*۱۷ متر می باشد و کاربری طبقه آخر مجموعه آنیل فضای سنتی می باشد. با توجه به ابعاد و کاربری معماران ما پیشنهاد طرح خیمه دوقله را دادند. مستطیل بودن فضا موجب می شود تا بتوان در هر قسمت یک خیمه مربع شکل طراحی نمود. جا نمایی سرستون های موجود ساختمان موجب شد تا معماران ما به حهت حفظ زیبایی فرم خیمه دوقله ستون ها را اندکی کج و بصورت مایل اجرا کنند.

سازه پارچه ای ورودی دانشکده

این پروژه سازه پارچه ای ورودی دانشکده در دانشگاه بوشهر طراحی شده است. این سازه پارچه ای بعنوان المان دکوراتیو در ورودی دانشکده مهندسی سیستم های هوشمند و علوم داده قرار دارد. مشاوره این کار شرکت ایران رامپ می باشد و در تمامی مراحل طراحی تا اجرا با نظارت کارشناسان این شرکت انجام شد.

سایبان پارکینگ ویلا لواسان

سایبان پارکینگ ویلا به متراژ ۶۰ متر مربع. این پروژه دو عدد سایبان پارکینگ به فرم خیمه ستون کنار برای تعداد چهار خودرو سواری می باشد.

برای این محوطه فضای باز دو سایبان پارچه ای در نظر گرفته شد. فرم زین اسبی پیوسته برای این سایبان در شهر زاهدان انتخاب گردید. برای محوطه سازی این فضا دو سایبان هر یک به ابعاد ۸*۱۴ متر در نظر گرفته شدند.

آلاچیق چادری ویلا مشهد

آلاچیق مورد استفاده در ویلای شخصی در شهر مشهد از نوع سازه های پیش مهندسی شرکت ساینا و از نوع خیمه شش گوشه یا هگزا است. برای درگیر نشدن فضای زیر آلاچیق ستون در کنار  آن طراحی شده. که با یک دستک از پایین به چادر متصل شده است. قطر این سایبان نیز ۵ متر در نظر گرفته شده است.

سقف متحرک استخر مشهد

کارفرمای این پروژه قصد داشت که کاربری این استخر به شکلی تغییر کند. که هم بتوان از فضای روباز استخر استفاده کرد. و هم این که امکان استفاده از استخر در هوای سرد نیز وجود داشته باشد.

پلان و متراژ کافه رستوران آبشار به شکلی بود که اجرای سازه پارچه ای به شکل خیمه تک قله برای این فضا متناسب بود. به همین دلیل یک فضای مربع شکل به متراژ ۱۰۰ متر مربع در نظر گرفته شد. قله این خیمه به وسیله یک ستون تک به زمین متصل شده است.

ترمینال فرودگاه بین المللی آبادان

پروژه سایبان پارچه ای ورودی ترمینال اروند فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان به سفارش سازمان منطقه آزاد اروند و مشاوره شرکت ملی ساختمان به عنوان ناظر اجرا توسط شرکت سازه چادری ساینا بعنوان پیمانکار طراحی و اجرا شده است.

خیمه دوقله لمزی اهواز

سقف پارچه ای به فرم خیمه دو قله بر روی طبقه آخر این مجموعه اجرا شده است. این مجموعه غذایی با هدف اضافه نمودن فضای فست فود در پشت بام مجموعه لمزی اهواز اقدام به سفارش سازه پارچه ای نمود.

این سقف چادری دکواتیو شامل ۱۱ سازه در مرکز وید ساختمان اجرا شده است. ساختمان هتل شرکت نفت در ابعلی ۸ طبقه ارتفاع دارد. در مرکز ان یک وید سراسری قرار دارد که دورتا دور مسیر راهرو های دسترسی به اتاق های هتل می باشد.

سایبان چادری آمفی تیاتر

این آمفی تیاتر در پارک شهدای هسته ای پرند قرار دارد. کل این مساحت ۱۵۰ متری بر روی ۶ ستون قرار گرفته است. برای زیباتر شدن رنگ ستون های فلزی مشکی رنگ انتخاب گردیدند.

سایبان جایگاه تماشاچیان ورزشگاه

 بیشتر سایبان های ورزشگاه بصورت کنسولی و یا مهار با کابل طراحی و اجرا می گردند. در ورزشگاه شهدای هسته ای پرند از طرح کنسول به فرم آرک با طول کنسول ۶ متر استفاده شد و ستون های سایبان در پشت دیوار ورزشگاه قرار گرفتند.

این سایبان به فرم آرک با دهانه بیش از ۲۰ متر بر روی محل استیج پارک مادر شهر کرمان به سفارش شهرداری کرمان طراحی و اجرا شده است . این سازه پارچه ای با متراژ بیش از ۲۰۰ متر مربع فضای زیرین خود را بطور کامل پوشش داده است.

سایبان پارچه ای روفگاردن ولنجک

سایبان روفگاردن برج مسکونی برج تندیس فرخ ولنجک برای تامین سایه در روفگاردن ساختمان مسکونی اقدام به سفارش یک سازه پارچه ای نمود. سایبان پارچه ای به ابعاد ۵*۵ متر به فرم آرک انتخاب گردید. این سایبان بدون ستون و فقط با اتصال از سازه اصلی ساختمان طراحی و اجرا شده است.

کلاس آموزش سازه چادری

این کلاس در روز ۲۱ آذرماه ۱۳۹۸ توسط شرکت سازه چادری ساینا با همکاری خانه ایوان مهر قم برگزار گردید. مدرس دوره : مهندس علی امامی

ورودی راه آهن مشهد

معماران برای محوطه سازی ورودی راه آهن مشهد که یکی از مکان های قدیمی و پر رفت آمد است بعد از طراحی المان «به سوی او» از چهار عدد سایبان چادری استفاده کردند.

سایبان متحرک تراس پنت هاوس

در تراس پنت هاوس به عرض ۵ متر دو سایبان متحرک اجرا شد. یکی به ابعاد ۶*۵ و دیگری به ابعاد ۷*۵ متر طراحی شدند. سقف متحرک در تراس امکان استفاده از ان را در طول فصول گرم سال می دهد و با تامین سایه برای شما محیط ارامی را خلق می کند.