سازه چادری در پیشگیری از کرونا

با توجه به شیوع ویروس کرونا و اثرات ناخوشایند آن در طی صحبت ها و چاره اندیشی هایی که بین معماران و مهندسان سازه شکل گرفت. متوجه روندی شدیم. به این شکل که با توجه به توصیه های ایمنی و آیین نامه ها در رابطه با فاصله گذاری اجتماعی که در سراسر دنیا اجرایی می شود. یک تجدید نظری در طراحی فضای باز و استفاده از سازه چادری رخ داده است.

در حال حاضر مطالعات اخیر نشان می دهند. که ویروس کرونا می تواند ساعت ها در یک محیط بسته بماند. در تمام سیستم گردش هوای محیطی مثل رستوران پخش شود.

هم اکنون کارشناسان پیشنهاد می دهند. که برای افزایش جریان طبیعی هوا و کاهش ریسک سرایت و انتقال ویروس از طریق هوا باید پنجره ها و درها را باز بگذاریم.

سقف چادری کافه رستوران آنیل یاسوج

کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا

مکان هایی مثل رستوران ها، زیارتگاه ها و مراکز مذهبی ، استراحتگاه ها، سالن های ورزشی و تفرجگاه ها وجود دارند. که در طی قرنطینه ها و تعطیلی ها که مرتبا به دستور مراجع تعطیل بودند. و اکثرا از لحاظ مالی بسیار متضرر شدند. در جست و جوی جایگزینی هستند. که بتوانند در امنیت و سلامت از مراجعین و مشتریان استقبال کنند. آن ها به راه حلی احتیاج دارند. که محیط مطلوبی را ایجاد کنند که هم بتوانند از تعداد زیادی از مرتجعان استقبال کنند و هم به فاصله گذاری اجتماعی تشویق کنند.

ما هر روزه پیام های زیادی از طرف معماران در یافت می کنیم. که در رابطه با جزئیات و امکانات اجرای سازه های سایبان دار و پیاده رو های سرپوشیده سوال می کنند. و به دنبال سازه های چادری جهت استقبال از جمعیت زیاد هستند. و در عین حال با امکان مراقبت ایمن کرونا از محیط اهمیت می دهند.

در سال های اخیر سازه های چادری به عنوان یک راه حل کم هزینه و چند منظوره برای خلقه فضاهای عمومی شناخته می شود. سازه های چادری کششی در شرایط بد آب و هوایی مناسب هستند. مانند آفتاب شدید، تگرگ، برف، و باران  برای سازه ها پناه و سایه ایجاد می کند. همچنین طراحان زیادی به دلیل امکان استفاده از شکل ها، فرم ها، بافت ها و سطوح خاص از سازه های چادری در جهت خلق آثار معماری نوین بهره می برند.

تاثیر سازه چادری در پیشگیری از کرونا
سایبان پارچه ای تراس فودکورت قم

منبع :

fabritecstructures

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *