ارسال شده در 5 جولای 2016

سایبان غرفه

و استیج2

غرفه نمایشگاهی با سازه کششی

استفاده از سازه چادری به عنوان غرفه و سایبان در فضای باز در کشورهای عربی به دلیل شدت آفتاب بسیار متداول است. ظاهری مدرن و متفاوت، امکان اجرای فرم های متنوع ، قابلیت چاپ لوگو و رنگ بندی متفاوت چادر کششی کاربرد سازه کششی را بسیار متداول کرده است.

در مواقعی که از سازه های پارچه ای با هدف ایجاد سایبان غرفه نمایشگاهی استفاده شود، به دلیل حذف بار باد ، برف و باران، و همچنین سبکی پارچه های استفاده شده سازه های فلزی بسیار محدود خواهند شد و سازه کششی بسیار سبک و بدون پی اجرا خواهند شد. عدم نیاز به پی موجب می شود تا غرفه نمایشگاهی امکان نصب سریع داشته باشد و همچنین قابلیت جابجایی و نصب دوباره در نمایشگاه دیگر وجود داشته باشد. قابلیت اجرا در ابعاد کوچک تا بسیار بزرگ، نصب بسیار سریع و امکان جابجا کردن غرفه باعث شده استفاده از سازه چادری گزینه ای مناسب برای کارفرمایان و طراحان باشد.

استفاده از سازه های کششی نمایشگاه ها و فضاهای مسقف به دلیل فرم های متنوع و مدرن این سازه ها بسیار متداول هستند. امکان ایجاد فرم های پیچیده معماری، سرعت اجرای بالا، قابلیت نصب بسیار ساده و سبکی سازه نهایی باعث شده است که استفاده از این المان ها به عنوان غرفه نمایشگاهی مورد توجه کارفرمایان قرار بگیرد.

امکان نور پردازی و قابلیت جابجایی بالای سازه کششی از جمله مزیت هایی است که استفاده از این سازه ها را در استیج ها و نمایشگاه ها بسیار متداول کرده است. فرم های قابل استفاده در غرفه های فضای بسته و استیج ها به دلیل محدود شدن بارهای وارده به سازه بسیار متفاوت می باشد بطوری که قابلیت اجرای انواع فرم های پیچیده معماری از طریق سازه پارچه ای وجود خواهد داشت. فرم های استاندارد پیشنهادی برای دکوراسیون داخلی شامل فرم شید، فالکون و اینورس می باشد. اگرچه سایر فرم های سازه چادری نیز قابل طراحی و اجرا هستند.

 

نورپردازی غرفه نمایشگاه

ترکیب نورپردازی مختلف در غرفه نمایشگاه

ترکیب نورپردازی مختلف در غرفه نمایشگاه

نورپردازی در غرفه های نمایشگاهی امری بسیار مهم در جلب توجه بازدیدکنندگان از نمایشگاه می باشد. امروزه به جای استفاده از سازه های چوبی در ساخت غرفه های نمایشگاهی که فرم پذیری بسیار کمی دارند و استفاده از رنگ و نور مستقیم بر روی آنها ، از فرم های متنواع سازه کششی و پارچه استفاده می گردد.  بدلیل قابلیت پخش نور در پارچه سازه چادری ، نورپردازی در پروژه های اجرا شده در زیبایی و جلب توجه آنها بسیار موثر می باشد. پارچه استفاده شده برای سازه غرفه نمایشگاهی قابلیت عبور نور از خود و انقال نور در سطح خود را داراست. این ویژگی باعث شده تا هر دو مدل نورپردازی از پشت Back lighting  و نورپردازی از جلو Front lighting بر روی آنها قابلیت اجرا را داشته باشند و محدودیتی از این نظر نداشته باشیم. با نورپردازی مستقیم ، قوس ها و بیرون زدگی های سازه بیشتر به چشم آمده و سازه عظیم و مستحکم به نظر می رسد.

سفید بودن رنگ پارچه این امکان را به طراحان غرفه می دهد تا بتوانند با استفاده از LED های با قابلیت تغییر رنگ بر روی پارچه سفید اقدام به نورپردازی نمایند و بسته به نیاز محیط و در جهت جلب توجه و یا زیبایی رنگ کلی غرفه را بتوانند در هر لحظه عوض کنند.

 

فرم خیمه

چادری در نمایشگاه گاز

سایبان چادری نمایشگاه گاز قطر

فرم خیمه به علت جذب به مرکز و کشیدگی میانه آن و ارتفاع بلند در وسط از نظر بصری کمک بسیار زیادی به بزرگ نشان دادن فضا و کشش مراجعین به داخل مجموعه را دارد. عدم وجود ستون در میانه آن و کشش سازه با استفاده از کابل از طرفین فضای بیشتری را برای استفاده در زیر خیمه فراهم می نماید که در غرفه سازی مهم می باشد. فرم خیمه از دیرباز برای سایبان نمایشگاه مورد استفاده قرار می گرفته است و یکی از شناخته ترین فرم های سازه پارچه ای تحت عنوان خیمه سیرک می باشد.

علاوه بر فرم خیمه ، فرم شید نیز در سایبان نمایشگاهی استفاده می شود که یک نمونه بسیار زیبای آن در نمایشگاه صنعت گاز قطر استفاده شده است که هم لوگوی شرکت بر روی آن چاپ شده و هم نورپردازی بسیار زیبا و خیره کننده ای دارد.

 

چرا اغلب رنگ پارچه کششی سفید است ؟

رنگ سفید برای سایبان های پارچه ای به رنگی متداول بدل گشته است ، انتخاب رنگ سفید برای سازه دلایل مختلفی دارد که شامل دو بخش مزایای پارچه سفید و محدودیت های پارچه رنگی می شوند.

آلاچیق پارچه ای سفید با فرم هگزا

رنگ سفید کمترین میزان جذب نور خورشید و بالاترین میزان در بازتابش گرما از سطح خود دارد، برای سایبان چادری که اغلب در فضای باز استفاده می شوند و بخصوص غرفه نمایشگاهی که مراجعین زیادی دارد ، خنک بودن آن اهمیت بسیار زیادی در کیفیت استفاده کارفرما از سازه کششی دارد. هر چه محیط زیر سقف سایه بان چادری غرفه نمایشگاهی خنک تر و مطبوع تر باشد حس رضایت مندی در مخاطبین بالاتر خواهد بود.

خاصیت دیگر رنگ سفید نسبت به پارچه کششی رنگی عایق گرمایی بودن آن است همانطور که در تابستان اجازه عبور گرما از روی خود به زیر سازه را نمی دهد در فصل سرما هم مانع از انتقال سرما به زیر سایه می شود و به عنوان یک عایق گرمایی مانع از هدر رفت گرمای تولیدی می گردد و محدوده زیر سقفکششی غرفه نمایشگاهی را در زمستان گرم نگه می دارد.

دیگر مزیت رنگ سفید امکان نورپردازی است ، این پارچه ها همانند یک پرده سینمایی قابلیت نمایش پخش تصویر بر روی خود را دارند که برای تبلیغات بسیار مفید و کاربردی خواهند بود. دیگر مزیت آن نسبت به پارچه های رنگی قابلیت پخش نور می باشد. که در بخش نورپردازی به تفصیل توضیح داده شد. پارچه های رنگی به علت افزودنی هایی که به آن اضافه می شود خواص خود را در پخش رنگ از دست خواهند داد.

رنگ سفید برای پارچه های PVDF یک رنگ استاندارد می باشد. رنگ بندی در پارچه کششی بسیار محدود می باشد زیرا مشتری بسیار کمی دارند و در صورت درخواست رنگ خاص باید در کارخانه پارچه فرآیند طراحی رنگ آمیز طراحی و تولید گردد. به علت خواص شیمیایی رنگ دانه های اضافه شده به پوشش فوقانی لایه پارچه در مرحله جوش پارچه باید از رنگ روی آن محافظت گردد. به این دو دلیل هزینه کار با پارچه افزایش می یابد. تعمیرات پارچه رنگی نیز دشوار می باشد و محل اتصال پارچه ها باید بصورت دستی باز و تعمیر شوند و امکان استفاده از دستگاه وجود ندارد.

 

پارچه کششی در غرفه نمایشگاه

مزایای استفاده از سایبان پارچه ای نمایشگاهی :

  • طراحی فرم های متفاوت معماری و متناسب با محیط
  • امکان نور پردازی متنوع
  • محافظت در برابر اشعه مضر ماوراء بنفش خورشید
  • قابلیت تمیز کردن به دلیل خواص پارچه
  • تنوع رنگ بندی پارچه
  • امکان جابجایی راحت در صورت نیاز
  • امکان چاپ طرح و لوگو
  • امکان پخش تصویر پروژکتوری

 

 

دسته :

اخبار و مقالات

برچسب ها

آخرين جستجوها

از مطالب مشابه این مطلب دیدن کنید.

ارسال دیدگاه

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
میدان ونک، خیابان خدامی، پلاک 3، واحد 403
021-88872413
آیا به راهنمایی نیاز دارید ؟
پشتیبانی آنلاین تلگرامپشتیبانی آنلاین واتس اپ